Новини » Регіони

Експерти заговорили про можливу відставку губернатора Волині

Якщо відставка голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка свідчить про зміну політики Президента щодо західних областей, то незабаром може виникнути питання і майбутнього губернатора Волині.

Про це у коментарі IA ZIK розповів політолог, виконавчий директор Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Шелеп.

Шелеп вважає, що існує можливість зміни голови Волинської ОДА. «Видно, що Президент і ПР змінюють тактику. Якщо з Одесою все зрозуміло – це може бути пов’язано зі скандалами довкола Маркова, то відставка Вишиванюка виглядає трохи дивно. Вишиванюк і Клімчук, образно кажучи, ягоди одного поля. Це губернатори супердосвідчені, які займали свої посади ще при Кучмі. Вони мають вплив не тільки політичний, але й особистісні зв’язки з ключовими особами в регіоні», – зазначив він.

«Якщо пішов Вишиванюк, а по багатьох параметрах Івано-Франківськ не сильно відрізняється від Волині, то можна сказати, що така ж ситуація чекає і на Волинь. Можливо, Янукович робить акцент не на стабільності, щоб усе було тихо-мирно, а на те, наскільки губернатори здатні забезпечити вплив партії, лінії партії в регіоні. Клімчук є членом Партії регіонів, але він зайвий раз не нав’язує лінії партії. Тобто, він намагається навпаки – залагоджувати якісь дрібні питання з опозиціонерами. Якщо Янукович справді змінює концепцію своєї політики в західних областях, то тоді може стати питання і по губернатору Волині», – додав він.

Як відомо, на Волині вряди-годи виникають чутки про можливість відставки губернатора, однак усі вони закінчувалися нічим.

Тис часом 12 вересня під час візиту на Волинь Президент заявив, що загалом задоволений роботою голови Волинської ОДА Бориса Клімчука та ситуацією в регіоні. «У нас із Борисом Петровичем цілодобовий постійний контакт. Ми не сильно добираємо слова, коли удвох спілкуємося. Але ми так звикли», – зізнався тоді Янукович.

Але вже 26 вересня у ЗМІ оприлюднили перелік областей, губернатори яких працюють найгірше за версією уряду. Найбільший обвал зафіксований у випадку з Волинською областю. Регіон з початку року погіршив свої позиції на 10 пунктів.

Польськомовна версія тут.

 

 

Loading...