Новини » Львів 5 листопада, 2013, 19:19
Посміятись і задуматись: проблеми клімату у карикатурах
  • Виставка «Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції». Фото: Роман Балук/ZIK
  • Виставка «Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції». Ріберт Гансон «Ковчег»
  • Виставка «Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції». Фото: Роман Балук/ZIK
  • Виставка «Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції». Фото: Роман Балук/ZIK
  • Виставка «Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції». Євген Самойлов «Без назви». Фото: Роман Балук/ZIK

Карикатури шведських митців на тему проблеми клімату, які уже встигли побачити 250 тисяч людей у 17 країнах світу, примандрували до Львова. Сьогодні, 5 листопада, у Львові у Галереї Благодійного фонду Гері Боумена відкрилася виставка «Плюс 1°С».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

На виставці львів’яни мають змогу побачити не лише роботи шведських майстрів, а й українських.

«Тут представлені багато робіт авторів, які живуть в екологічно неблагополучних містах на Сході України. Вони докладають зусиль, щоб навіть своїм мистецтвом змінити ситуацію, яка складається», – зазначив один із авторів виставки карикатурист зі Львова Олександр Житніков.

Веселі малюнки художників порушують серйозні теми. Вони примушують не лише усміхнутися, а й задуматись, що чекає Землю в майбутньому: глобальне потепління, забруднення навколишнього середовища, вирубування лісів несуть величезну біду.

Художники зуміли зобразити цю проблему у смішних ситуаціях, які насправді є катастрофічними: Адам і Єва віддають листочки дубу, який геть змарнів, автомобілі, мов тварини з біблійної притчі, в’їжджають у ковчег, інопланетяни із свого космічного корабля спостерігають за забрудненою Землею, яка благає про допомогу.

«Посміятися, а потім задуматись на тим, що побачив. Відчути волання нашої планети, яка кількадесят років намагається до нас достукатися. Я сподіваюся, у кожного знайдеться кілька хвилин для цього, щоб, дивлячись карикатури, задуматись над тим, що ми робимо для клімату», – сказав під час відкриття виставки керівник проектів та програм асоціації «Енергоефективні міста України» Олег Гарасевич.

У свою чергу посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат зазначив, тема навколишнього середовища та енергоефективності – це надзвичайно важлива проблема в контексті українсько-шведської співпраці.

«Однак, те, що ми дуже серйозно сприймаємо проблеми клімату і навколишнього середовища, не заперечує можливість розглядати цю проблему з гумористичної точки зору», – підкреслив посол.

Зазначимо, виставка мандрує Україною з 2012 року. Її уже встигли оглянути у Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Миколаєві, Полтаві, Харкові, Одесі, Івано-Франківську та Косові.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 19:43 :29