Новини » Львів 5 листопада, 2013, 13:38
5 листопада Степану Лукашику виповнилося б 60
Степан Лукашик
Степан Лукашик

Cьогодні, 5 листопада, вже два роки, як підступна хвороба вирвала Степана Лукашика з кола живих.

Виключно теплі спогади зринають в усіх, хто знав цю непересічну особистість. Як будівельник залишив по собі десятки споруджених сучасних об’єктів, серед яких наймасштабнішою є інфраструктура до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

У всеукраїнському контексті ім’я Степана Лукашика зазвучало у 90-х роках минулого століття, коли він як голова Яворівської райдержадміністрації персонально керував будівництвом міжнародного автомобільного пункту пропуску «Краковець».

За ініціативи Степана Лукашика в Яворові у занедбаній садибі Осипа Маковея створено меморіальний духовний центр, відкрито музею «Яворівщина», зведено пам’ятники отцю-композитору Михайлові Вербицькому, митрополитові Андрею Шептицькому, в Краківці – Роману Шухевичу.

Староста Любачівського повіту Підкарпатського воєводства (Польща) Йозеф Міхалік розповів, що Степана Лукашика за кордоном справедливо вважали «послом економіки України в Польщі».

Український письменник, поет, перекладач, лауреат Шевченківської премії Роман Лубківський переконаний, що Степан Лукашик доклав великих зусиль для відродження депресивного Яворівського району, вивівши цей край із глибокого занепаду на шлях соціально-економічного, культурного розвитку. Він став ініціатором створення та розвитку вільної економічної зони «Яворів», яка свого часу дала поштовх до подальшого розвою середнього і великого бізнесу.

На кожному своєму посту Степан Лукашик до останку віддавав усі свої сили і знання. Працював на посаді начальника головного управління з питань «Євро-2012», містобудування та будівництва Львівської облдержадміністрації, до того був головним архітектором, головою Яворівської районної ради та райдержадміністрації, заступником голови Львівської облдержадміністрації. Кандидат економічних наук, автор ряду наукових праць.

Як головний архітектор області трудився над комплексним плануванням територій і координував підготовку Львівської області до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, брав участь у розробці Міжурядової програми розвитку транскордонного регіону Україна-Польща.

Олена Масляник

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 21:26 :48