Новини » Економіка 30 жовтня, 2013, 11:25
Мінагрополітики: Звинувачення Росії щодо Рошену – безпідставні

Міністерство аграрної політики та продовольства України заявило, що українська сторона виконала всі умови Росспоживнагляду щодо організації інспектування кондитерських фабрик корпорації Roshen.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За інформацією відомства, інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок і на даному етапі відмовилася від конструктивного вирішення питання двосторонньої торгівлі, а такі дії суперечать законодавству обох країн і нормам та вимогам СОТ.

«Заява Росспоживнагляду за підсумками перевірки українських фабрик корпорації Roshen містить відверто неправдиву інформацію, а її тональність не відповідає духу українсько-російського співробітництва», – йдеться у повідомленні відомства.

Мінагропрод відзначив, що Росспоживнагляд звинуватив українського виробника у неналежному контролі якості сировини, відсутності дозволів на експорт до РФ продукції основного виробника сировини і виготовленні продукції на основі застарілих нормативів, що було розцінено як недотримання санітарних норм РФ. Українська сторона вважає ці висновки безпідставними.

«Безпідставними є твердження про невиконання компанією вимог щодо контролю сировини. Сировина, що використовується Roshen, пройшла всі внутрішньодержавні процедури контролю на дотримання показників безпеки і отримала відповідні державні санітарно-гігієнічні висновки, що підтверджують відповідність санітарно-хімічним показникам безпеки. Зазначені документи було продемонстровано інспекторам Росспоживнагляду», – сказано у повідомленні.

Нехтування цими важливими документами свідчить про спроби дискредитувати систему контролю харчової безпеки, впроваджену в Україні.

У відомстві зазначили, що вимога Росспоживнагляду щодо експорту продукції з сировини тільки тих підприємств, які включено до реєстру допущених до постачання до РФ, підкріплюється законодавчими актами РФ. Мінагрополітики звертається до російської сторони з проханням надати юридичне обґрунтування вказаної вимоги, адже цей прецедент може стати приводом для необґрунтованої заборони продукції інших українських підприємств.

Окрім того, підкреслили у міністерстві, не витримує критики позиція Росспоживнагляду, що продукція Roshen не відповідає вимогам РФ через розбіжності в харчовому законодавстві двох країн щодо нормування показників безпеки готової продукції.

«Насправді український виробник-експортер продуктів харчування до РФ, незалежно від українських вимог до якості і безпеки, пройшов сертифікацію у відповідних уповноважених державних установах РФ, під час якої було підтверджено відповідність російським нормативним документам», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у 2013 році корпорація Roshen пройшла сертифікацію у Брянському центрі стандартизації та управління якістю РФ. Продукцію було досліджено лабораторією Державного дослідного центру ФБУЗ «Центр гігієни і епідеміології Брянської області», яка встановила повну відповідність продукції всім російським вимогам щодо безпеки, у т.ч. показникам мікробного псування – вмісту дріжджів і цвілевих грибів.

Відповідність продукції Roshen російським вимогам безпеки підтверджується результатами лабораторних досліджень, які здійснюють українські сертифіковані лабораторії з перевірки якості та безпеки харчової продукції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:27 :16