live
Новини » Львів

Екологічна комісія «за» видобування нафти і газу маловідомими фірмами

Профільна комісія з питань екології Львівської облради надала позитивний висновок щодо погоджень спеціальних дозволів підприємствам «Галич-Геологія» та «Галицька енергетична компанія» на видобування нафти і газу.

Про це 29 жовтня у коментарі IA ZIK повідомив голова комісії Олексій Балицький.

«Це нові підприємства. Вони подали документи до нас на комісію. Є позитивне рішення комісії. Ми скерували документи в департамент екології, щоб отримати позитивний висновок», – повідомив Балицький.

За його словами, комісія не досліджувала інформації щодо статутних фондів цих підприємств.

«На жаль, ми інформації щодо статутних фондів цих підприємств не перевіряли, не брали виписки з державних реєстрів. Такими документами ми не оперуємо», – зазначив голова комісії.

Щодо того, що отримані цими фірмами дозволи можуть у подальшому потрапити в треті руки, Балицький сказав: «Ризики такі є завжди».

Нагадаємо, сьогодні, 29 жовтня, Львівська обласна рада під час сесії розглядатиме питання «Про погодження клопотання для отримання спеціального дозволу товариству з обмеженою відповідальністю «Галицька енергетична компанія» та «Про погодження клопотання для отримання спеціального дозволу товариству з обмеженою відповідальністю «Галич геологія» для використання надр».

Як стало відомо ІА ZIK зі свого джерела, обидві структури можна вважати фірмами-прокладками, котрі після отримання ліцензії можуть бути комусь перепродані.

Зокрема, як вбачається з витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, статутний фонд ТзОВ «Галицька енергетична компанія» становить 1000 грн. Не набагато більший статутний фонд і в іншої структури – ТзОВ «Галич геологія». Ця юридична особа має намір видобувати нафту і газ з капіталом у 10000 грн.

Нагадаємо, що торік Львівська обласна рада погодила надання спецдозволів на видобуток природного газу дочірньому підприємству «Укрзахідгеологія» Національної акціонерної компанії «Надра України», але чомусь унаслідок застосування певної схеми ліцензію на видобуток нетрадиційних вуглеводнів на Львівщині зараз має компанія «Ені».

Loading...