п'ятниця, 25 жовтня, 2013, 14:50 Суспільство
В Україні відбудеться прем’єра американської опери про Голодомор

21 листопада оперу «Голодомор. Червона Земля» американського композитора українського походження Вірко Балея вперше поставлять в Україні на сцені Національної опери ім. Т. Шевченка.

Захід організовує Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Голодомору в рамках відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932-1933 років, повідомляє прес-центр Центру визвольного руху.

Прем’єра опери «Голодомор. Червона Земля» відбулася ще на початку 2013 року у США. Її автор – композитор, піаніст і диригент, професор консерваторії університету штату Невада Вірко Балей. Лібрето опери «Голодомор» написав поет-модерніст, прозаїк Богдан Бойчук ще у 1962 році в США. Вперше вона вийшла друком у збірці «Голодомор. Дві п’єси» київського видавництва «Смолоскип» у 2008 році.

Вірко Балей обдумував цю постановку майже 30 років. За сюжетом це історія про трьох голодуючих людей – жінки-селянки з немовлям та озлобленого чоловіка, колишнього функціонера, який брав участь у розкуркуленні, але тепер розкаявся. «Вони випадково зустрічаються, це люди контрастних ідеологій і темпераменту, ми показуємо їхнє емоційне життя, зазираємо у внутрішній світ героїв, показуємо розвиток стосунків в екстремальній ситуації. Через їхні долі глядачам відкривається все жахіття Голодомору», – розповів Вірко Балей.

Головний герой – зірка світового масштабу оперний співак Джон Дайкерс. Він разом із чотирма іншими солістами прибуде в листопаді до Києва. В опері використовуватимуть мультимедійні елементи – трансляцію уривків із фільмів 1930-х років, кінохроніки, радіопередачі, автентичні записи тогочасної музики, промови вождів тощо.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:34:35