Новини » Регіони 25 жовтня, 2013, 14:34
Студенти-винороби на Закарпатті вперше за 50 років отримали необхідне обладнання

Свалявський технічний коледж національного університету харчових технологій отримав нове лабораторне та виноробне обладнання, на якому вчитимуться студенти.

Спеціальні насоси, фільтри, обладнання для витримки виноматеріалів тощо надійшли у коледж вперше за всю історію існування вишу (заснований у 1964 році) і були придбані в рамках транскордонного проекту «Троянда Карпат» програми ЄІСП ТКС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013». Про це власкору ІА ZIK повідомив Василь Йовбак, директор Свалявського технічного коледжу НУХТ.

На базі коледжу 23-24 жовтня проходив мінародний семінар на тему «Розвиток виноградарства та виноробства у Карпатському регіоні» за участі закарпатських та словацьких фахівців з виноробства. Студенти під керівництвом викладачів на новому обладнанні продемонстрували перший етап з отримання виноматеріалу.

До цього часу практикуватися майбутні винороби могли тільки на держпідприємствах, які на сьогодні в області майже не діють.

Відтепер, власне (технологічно «правильне» вино) виготовлятимуть і в коледжі.

Як розповіла Олеся Носенко, експерт проекту, основним виконавцем проекту з української сторони є Асоціація студентів-економістів Закарпаття, а транскордонним партнером проекту виступає cередня професійна школа Требішова, Словаччина. Одним з кінцевих одержувачів проекту є саме Свалявський технічний коледж, в якому і проходив семінар. Серед завдань проекту – покращення співпраці між навчальними закладами Закарпаття та Кошицького краю у сфері виноградарства та виноробства. З цією метою в рамках транскордонного проекту вже було проведено кілька тренінгів для українських студентів, а зараз відбувається другий міжнародний семінар (перший вже проходив у Свалявському технічному коледжі у жовтні минулого року).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 06:26 :01