понеділок, 14 жовтня, 2013, 10:54 Львів
Садовий приховав: законність зведення його будинку розглядають у суді

Андрій Садовий приховав від громади факт, що нині правомірність зведення свого триповерхового палацу біля Шевченківського гаю, в який міський голова уже незабаром планує переїхати, розглядається у суді. Понад те, ще зовсім недавно він переконував, що вся будівельна документація у нього в ідеальному стані.

Програма журналістських розслідувань  «Народний контроль» на телеканалі ZIK виявила рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 березня 2013 року, який призупинив будівництво об’єкта за адресою вул. Стрілецька, 1. А це – саме широко розрекламований новий палац міського голови Львова Андрія Садового у парку «Знесіння». Відповідна апеляція, яку подала фірма забудовник  ТзОВ «ТВД»,  не розглядалася, однак, як відомо, зведення родинного будинку для мера не припинялося ані на день.

Так, ще у 2011 році мешканці вулиць Круп’ярської, Мучної, Стрілецької та Петра Могили звернулися зі скаргою в екологічні інстанції, прокуратуру, до директора парку «Знесіння» та  повідомили:  за адресою Стрілецька, 1 вивозять ґрунт та викорчовують дерева, на яких тримався схил. Ці події жителі пов’язували з початком масштабного будівництва.

Відтак, Личаківська прокуратура зобов’язала Державну екологічну інспекцію перевірити законність та норми будівництва.

«На час перевірки з’ясувалося, що проводяться підготовчі роботи під будівництво – здійснювалося зняття і перенесення родючого шару ґрунту. На проведення таких робіт необхідний спеціальний дозвіл. Його нам не надали, також не було представлено документи на право користування земельною ділянкою», – розповіла «Народному контролю» прес-секретар Державної екологічної інспекції Львівщини Оксана Гембусь.

У 2012 році держекоінспеція звернулася до суду. Власне його рішення й роздобули журналісти: будівництво тимчасово призупинено.

«Знаєте, коли Андрій Іванович запевняв, що всі документи на будівництво у нормі, в цьому ніхто не сумнівався. Тож існування такого рішення суду здивувало навіть нас,  – відзначив Дмитро Добродомов. –  А ще більше здивувало, чому міський голова дозволяє собі не виконувати рішення суду?».

Т.в.о. начальника управління комунальної власності Юрій Гусак пояснив: «Йдеться про рішення суду, яке не набрало законної сили, тому Львівський апеляційний суд не виніс рішення по апеляції. Якщо так є, то ще рішення не набрало законної сили і не породило жодних правових наслідків».

«Закон дозволяє чиновникам брехати на камеру, що жодних проблем немає? – задав майже риторичне питання Дмитро Добродомов. – Я не юрист, тому ви, вочевидь, краще знаєте всі процедурні нюанси. Але якщо ви навіть маєте рацію, я як журналіст можу спрогнозувати ситуацію:  рішення суду вступить у силу тоді, коли будівництво вже завершиться. А як в такому випадку можна зупинити будівництво по вже зданому об’єкту? Знаєте, є норма закону, а є дух закону. Знаючи про такі проблеми щодо цієї будівлі, мер не лише приховав цей факт, він ще й спокійно продовжує будівництво. Натоміть, у своїх публічних виступах різко критику порушників-будівельників. Цей випадок лише підкреслив очевидність того, що в Україні, зокрема, й у Львові – закон діє по-різному для простих людей і можновладців. І дуже шкода, що головні люди Львова дозволяють собі діяти за межами закону, а,головне, відкрито дурити громаду, чиї інтереси мали б представляти».

Варто нагадати, що у липні Андрій Садовий влаштував справжню екскурсію для журналістів до свого майбутнього палацу. Щоб ті побачили: міському голові нема чого приховувати – ні місця проживання, ні те, яким буде житло. «Загальна площа будинку понад 695 кв. м, з них житлової – 234 метри, є ще ділянка  – сім «соток», – розповідав він. 

Тоді ж зізнався, і за які кошти його родина придбала нерухомість. Аби купити будинок, дружина Катерина Кіт-Садова продала 3% акцій власної телерадіокомпанії. Та чимало експертів висловили сумнів щодо того, чи вистачило б цих коштів на великий дім. Але варто також зазначити, що будівництво незавершене, тож за які гроші добудовуватимуть палац – це загадка, адже річний дохід Андрія Садового – 88 тисяч гривень. А ще ж оздоблювальні роботи, ремонт всередині, меблі, сантехніка, паркет та плитка тощо. Та це питання, вочевидь, риторичне…

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 02:27 :32