Новини » Регіони 25 вересня, 2013, 13:48
Мер Луцька таки розсекретить Генплан і зарплати чиновників

Генеральному плану Луцька та відомостям про зарплати чиновників мерії повернуть статус інформації з відкритим доступом.

Відповідні зміни до розпорядження міського голови уже готують, – заявив у коментарі IA ZIK луцький мер Микола Романюк.

На сайті Луцької міськради оприлюднили розпорядження мера про затвердження переліку відомостей, що становлять службову інформацію. Ним затверджено цілу низку даних, що, на думку Романюка, є службовою інформацією, тобто інформацією з обмеженим доступом.

Однак у цьому переліку окремі пункти виглядають щонайменше дивними. Зокрема, мер засекретив Генеральний план Луцька (п. 3.1 додатку до розпорядження), а також «відомості про заробітну плату працівників та відомості, що містяться у деклараціях про доходи» (п. 12.2 додатку до розпорядження). Тим часом адвокати, з якими консультувалася IA ZIK, вказують: додаток до розпорядження є на диво безграмотним з точки зору законодавства.

Це розпорядження викликало гостру критику ЗМІ на адресу міської влади, яка постійно декларує власну відкритість. Отож у мерії таки дали задній хід.

У коментарі IA ZIK міський голова Микола Романюк заявив: «Якраз ми два дні спілкуємся, і я дякую засобам масової інформації, що привернули до цього увагу. Якщо чесно, підписуючи це розпорядження, я прочитав, що дійсно є посилання на відповідні законодавчі акти. Але, на жаль,ув нашій державі так буває часом, що за одним законом – можна, а за іншим – не можна».

«Тобто я ще раз хочу задекларувати: ми працювали, працюємо і будемо працювати прозоро. На сайті міськради нічого не змінилося, будь ласка, заходьте: зарплата моя, моїх заступників, працівників апарату», – додав він.

Романюк стверджує: «Зміни ми будемо обов’язково вносити. Зараз працюють над цим питанням юристи, тому що є чинне законодавство. Але ми будемо працювати, щоб повернути статус-кво максимально можливо. Ясно, що стосується зарплат чи Генплану – ясно, що треба, щоб люди це бачили і знали».

Зі слів мера, внесення змін до його розпорядження варто чекати ще на цьому тижні. «До кінця тижня зміни будуть внесені», – переконує Романюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 21:10 :12