live
Новини » Світ

У Філіппінах бойовики захопили в заручники 300 людей

У філіппінському місті Замбоанга другий день тривають зіткнення між військовими і бойовиками Фронту національного звільнення моро (ФНЗМ).

Заручниками повстанців уже стали 300 мирних жителів, передає «РИА Новости» з посиланням на місцеві ЗМІ.

Раніше повідомлялося про загибель шести військових і мирних жителів, 24 поранених і приблизно двох десятків захоплених у заручники.

«Ми бачимо, що їх (заручників) використовують як «живі щити», – заявила мер міста Ісабель Клімако-Салазар.

За її оцінкою, кількість заручників трохи менша – до 170 людей. Наразі близько 300 озброєних повстанців контролюють шість сіл у безпосередній близькості від Замбоанги. З цих районів евакуйовано 1,5 тис. мирних жителів, у місті скасовано заняття в школах, не працюють підприємства й установи.

Філіппінські збройні сили і поліція перекидають туди підкріплення. На півдні Філіппін з 1974 року не припиняється війна між владою і озброєними формуваннями ісламістського спрямування. ФНЗМ тривалий час був головною рушійною силою цього протистояння, але в 1996 році він підписав з урядом мирну угоду. Через п’ять років лідер Фронту Нур Місуарі підняв нове повстання, але воно було швидко придушене. Сам Місуарі втік до Малайзії, звідки був виданий на Філіппіни, де і перебував декілька років в ув’язненні. У 2008 році офіційна Маніла зняла з нього всі обвинувачення.

 

Loading...