Новини » Економіка 9 вересня, 2013, 14:29
Пільги слід скасувати, бо з бюджету витікають мільярди, – Пинзеник

Держбюджет недоотримує десятки мільярдів як через існування в Україні низки податкових пільг – так званого внутрішнього офшору, так і через комфортні режими оподаткування для певних кіпрських операцій.

Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів доктор економічних наук, народний депутат Віктор Пинзеник.

«Чи є на чому економити або відшукати додаткові джерела? Є. Перш за все, є речі, пов’язані з доходами – офшори – як зовнішні, так і внутрішні. Класичний приклад зовнішніх – Кіпр. Уряд начебто хотів закрити офшори, але так і не закрив. Кіпр «закривали» дуже довго і все одно там залишилися дірки. І чималі дірки», – повідомив екс-міністр фінансів.

При цьому він пояснив, що «доходи від продажу активів в Україні, які належать інвесторам з Кіпру, не оподатковуються. Час від часу ми чуємо повідомлення про такі продажі. Український бюджет не отримує ніяких податків від таких операцій».

Водночас експерт закликав до повної ліквідації податкових пільг всередині України, які прийнято називати внутрішніми офшорами: «Тепер з приводу внутрішніх офшорів, чи податкових пільг. Закривайте їх! Можна говорити про якийсь пошук компромісів, але тут є величезна дірка. Пам’ятаєте, який ефект ми отримали в 2005 році, коли закрили офшори? Однак потім процес пішов у зворотний бік, і сьогодні в Податковому кодексі – величезний перелік податкових пільг, який вирішили відродити».

При цьому Віктор Пинзеник підкреслив, що для прийняття подібних рішень необхідна тільки політична воля. «Я спростую ваше твердження, що справа ніколи не доходить до конкретних речей. 25 березня 2005 року був прийнятий закон, який скасував абсолютну більшість податкових пільг. Ми зробили це. І таким чином збільшили доходи бюджету майже вдвічі. Ми закрили абсолютну більшість пільг. Коли є бажання, воля – це реально», – резюмував політик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 19:51 :01