понеділок, 19 серпня, 2013, 13:40 Львів
На Львівщині відкрили пам’ятник полеглим польським добровольцям

17 серпня біля с. Горпин Камянко-Бузького району відбулось урочисте відкриття пам’ятника польським добровольцям, полеглим 18 серпня 1920 року в боях з більшовицькою кіннотою С.Будьоного.

Захід відбувся за участі Генерального Консула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда та заступника директора департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської облдержадміністрації Оксани Погорілко. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Одним з яскравих і героїчних моментів українсько-польської війни проти більшовиків у 1920 році була битва під Задвір’ям 17 серпня 1920 року. Сьогодні ми спільно віддаємо шану львівській молоді, яка під командування капітана Болеслава Зайончковського тут, на цьому місці, зустріла і дала опір більшовицьким військам, які намагалися захопити Львів», – наголосила Оксана Погорілко.

Зазначимо, пам’ятник на непозначеній досі братській могилі в с. Горпин було споруджено на основі договору між польською Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва та українською Міжнародною комісією з питань увічнення жертв війни і політичних репресій. Факт наявності захоронень польських військових підтверджувався лише свідченням міських жителів. Завдяки ініціативі Генерального Консула Республіки Польща у Львові, у листопаді 2009 року комунальне підприємство ЛОР «Доля» провело пошукові дослідження з локації місця знаходження кладовища. Висновки підтвердили факт наявності останків до 50 солдат польського війська.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 12:36 :47