Новини » Львів 9 серпня, 2013, 17:27
Меч «Щербець» будемо відстоювати навіть силою, – польська молодь у Львові

Уболівальники ЛКС «Погонь Львів» проти демонтажу польського символу – меча «Щербця» з цвинтаря «Орлят» у Львові. Якщо «Свобода» буде домагатися демонтажу, польська молодь готова захищати його навіть силою.

Про це йдеться у заяві, підписаній членом правління ЛКС «Погонь Львів» Мартіном Сємбідою, пише польське видання wpolityce.pl.

Як зазначається у заяві, львівські громадські організації, підтримані депутатами націоналістичної партії «Свобода», планують усунути меч «Щербець» короля Болеслава Хороброго з цвинтаря «Орлят» у Львові. Їхній головний аргумент – меч є ознакою «польської окупаційної військової символіки» у Львові.

Вболівальники команди «Погонь Львів» звернулися зі спеціальною заявою, в якій протестують проти таких дій.

«Від імені молоді, котра бере активну участь в творенні польської культури у Львові, ми звертаємося до авторів листа про припинення провокацій, скерованих проти польської культури і національної спадщини. Варто підкреслити, що цвинтар «Орлят» для поляків є святим місцем (Campo Santo), що цілком віддзеркалює його значення для поляків. Задля добрих польсько-українських відносин ми домагаємося, щоб «Щербець» залишився на цьому місці, а авторів закликаємо забути про подальші провокації, які не йдуть на користь обох сторін», – зазначено в заяві, підписаній Мартіном Сємбідою.

В Фейсбуці також створена сторінка, на якій можна висловити своє заперечення проти планів депутатів «Свободи».

На думку Сємбіди, ініціатива щодо демонтажу меча «Щербця» може бути провокацією з боку Росії, яка обов’язково хоче скомпрометувати Україну, щоб вона не стала членом Євросоюзу.

«Але якщо це не так і це ініціатива місцевої львівської громадськості і націоналістичної партії «Свобода, то ми вирішили перестрахуватися такою заявою і закликаємо її підписати. Йдеться про те, щоб ми показали, що це не якийсь там «Щербець», а символ, який там повинен бути. Нехай його не чіпають. Однак, якби «Свобода» домагалася усунення цього символу, то ми в готові обороняти його навіть силою», – заявив Сємбіда.

Нагадаємо, депутати на сесії ЛМР 18 липня проголосували ухвалу про утворення тимчасової комісії з питань впорядкування об’єктів польської історичної спадщини у Львові.

Депутат Богдан Галайко повідомив, що до обранців надійшло звернення від громадськості Львова, яке підписали вагомі ГО міста, у якому наголошують, що глибоко стурбовані антиукраїнською позицією польської сторони та звинуваченням вояків УПА в геноциді польського населення в часи Другої світової війни. Відтак, вони вимагають замінити імперський мілітарний символ «Меч-щербець» – символ польської окупаційної військової символіки на території меморіального комплексу ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» на католицький хрест. Тому депутат просив ЛМР відреагувати на це звернення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:19 :51