Новини » Львів 8 серпня, 2013, 15:02
У Львівщини є великий туристичний потенціал, але немає коштів, – Левко Захарчишин

Львівська область має величезний потенціал у розвитку туризму, зокрема, міжнародного. Але в це треба вкладати гроші, яких наразі бракує, і шукати інвесторів.

Про це сьогодні, 8 серпня, на прес-конференції повідомив в. о. директора департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської ОДА Левко Захарчишин, передає кореспондент IA ZIK.

Зокрема, він зазначив, що Львівщина, дійсно, входить до провідної десятки туристичних регіонів світу. Але Україна недостатньо розрекламована у світовому інформаційному просторі як туристична країна.

«Ще одна проблема – до нас приїжджає багато туристів, але вони мало лишають грошей. Ми не можемо їм надати багато цікавих послуг, за які вони готові будуть платити. Наші музеї не можуть зараз встановити європейські ціни, тому що великою мірою ми не завжди маємо, що показати. Тобто, концепція наших музеїв формувалася ще років 30 тому, а зараз ми не можемо їх представити як сучасні, модернові інтерактивні заклади. А за це люди готові були б платити.

Якщо турист приїхав до Львова, постає питання: а що ми можемо запропонувати йому поза Львовом? І тут ми впираємося в проблеми доріг, відсутності туалетів, інфраструктури, неякісного ресторанного сервісу тощо», – говорить чиновник.

Також Левко Захарчишин розповів, що сьогодні Львівщина співпрацює з іноземними партнерами щодо розвитку туризму. Найактивніша співпраця відбувається з Польщею. Окрім Польщі, Львівщина веде активну співпрацю з Німеччиною, Австрією, Словаччиною, Чехією. Загалом, за словами очільника департаменту, Львівська область має понад 50 різноманітних міжнародних угод з іноземними регіонами-партнерами, однак більшість з них не є активними.

«Ми визначили у якості пріоритету в міжнародному співробітництві європейський вектор – країни «Великої вісімки». Тобто,намагаємось налагодити співпрацю з країнами, з якими у нас немає партнерських відносин – Італія, Франція, Великобританія», – зазначає Левко Захарчишин.

Він додав, що наразі розробляються заходи щодо охорони збереження пам’яток дерев’яної сакральної архітектури, яких на Львівщині нараховується понад 150, чотири з них увійшли до списку ЮНЕСКО.

«Наступний пріоритет, який ми визначили – це активізація і розвиток зеленого туризму. Основне завдання – розробити механізми підтримки тим людям, які бажають займатися цим бізнесом, а також вивчати міжнародний досвід, як цей бізнес будувати.

Крім того, ми ведемо активну роботу з ознакування автомобільних та пішохідних туристичних маршрутів. Цього року буде виконано ознакування дороги Львів – Сколе. Ми намагаємось максимально використовувати ресурси, щоб промоціювати наш регіон в Україні та закордоном. У нас є, що показати», – наголошує чиновник.

Також він повідомив, що однією з проблем на сьогодні є відсутність чіткої стратегії міжнародного співробітництва. «У липні ми підписали повторну угоду з Штирією (Австрія). Австрія – це один з пріоритетів, тому що навіть історично, географічно й ментально вона пов’язана з Галичиною. Ведемо переговори з Італією, Францією. Угода – це лиш документ, платформа. Ми шукаємо проекти, цікаві міжнародні організації.

Один з важливих механізмів співпраці – це європейські програми, зокрема Програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна, яка зараз реалізується. З наступного року буде нова програма на 2014-2020 роки. В рамках цієї програми Львівщина отримала 14 млн євро грантових коштів на проекти. Проекти різні: інфраструктурні, екологічні, гуманітарні», – додав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:32 :51