Новини » Суспільство 5 серпня, 2013, 12:15
Українська молодь відновлюватиме залишений та зруйнований цвинтар у Польщі

З 7 по 20 серпня пройде літній табір «Вирій», під час якого молодь відновлюватиме могили українців у польських селах Князі (історична назва Любича Князі) та Подемщина, що на Любачівщині. Після цього вирійчани вирушать мандрівкою Закерзонням.

Про це повідомив співорганізатор VI Міжнародного науково-пошукового та освітнього табору-експедиції «Вирій-2013» Тарас Радь.

Про закинуті українські могили організатори дізнаються завчасно до поїздки від самих переселенців. Тарас Радь розповів, що історія літнього табору «Вирій» бере свій початок з 2008 р. Молодь відновлює могили у населених пунктах сучасної Польщі, звідки у 1944 – 51 рр було депортовано українців.

«Наші цвинтарі занепадають через те, що їх нікому доглядати – всіх депортували. Реставрація цих могил – це реставрація нашої пам’яті про ті трагічні сторінки історії», – зазначив Тарас Радь.

Значна частина хрестів з українських могил лежить на землі. Одні підкорились часу, інші – стали наслідком вандалізму польського комуністичного режиму та підпілля.

Учасники експедицій піднімають ці хрести і повертають їх у первісне положення. Ті ж, які не вдалось реставрувати – консервують у землі.

Тарас Радь розповів, як минулого року на Подемщині учасники літнього табору піднімали із землі зруйнований хрест на могилі місцевого греко-католицького пароха. Хрест був перерубаний у кількох місцях. Це були явно сліди вандалізму.

При підборі учасників експедиції організатори стараються кожного разу набирати все нових учасників, щоб якомога більше людей дізналось про Закерзоння. Участь у таборі беруть не лише предки переселенців. Складаючи маршрут поїздки, організатори намагаються врахувати побажання всіх учасників, щоб кожен зміг заїхати на свою прабатьківську землю – Холмщину, Підляшшя, Надсяння, Лемківщину та Західну Бойківщину.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:07 :48