Новини » Суспільство 5 серпня, 2013, 17:21
На орбіті Землі існує природний прискорювач частинок

У космосі, всередині радіаційних поясів Ван Аллена, щось розганяє частинки до швидкостей, що перевищують 99 відсотків швидкості світла. Але донедавна науковці не знали, що ж саме призводить до такого ефекту.

Супутники-близнята RBSP (Radiation Belt Storm Probes), відправлені в космос для вивчення поясів Ван Аллена, виявили усередині цих поясів область, що відіграє роль прискорювача частинок природного походження. А енергія, що витрачається на прискорення частинок, береться з енергії поясів, які таким чином скидають надлишки енергії в навколишній простір.

«До 1990-х років ми думали, що зміни в «поясі Ван Аллена» були досить мляві і протікали поволі», – говорить Джеф Рівз, провідний автор і учений досліджень про «радіаційний пояс» в Лос-Аламоській національної лабораторії, Лос-Аламос, Нью-Мексіко, передає CyberSecurity.ru.

«Проте, отримавши останні дані, ми зрозуміли, наскільки швидко й непередбачувано вони можу відбуватися. Вони ніколи не знаходяться у рівновазі і перебувають у стані постійної зміни», – пояснює Рівз.

Частинки в поясах Ван Аллена розганяються за рахунок енергетичних перепадів, що виникають при коливаннях поясів під впливом зовнішніх чинників, зокрема, сонячного вітру.

Для того, щоб цей прискорювач частинок природного походження почав працювати, потрібен збіг кількох чинників, кількості внутрішньої енергії поясів і частоти електромагнітних коливань усередині поясів, що співпадатиме з частотою роботи природного прискорювача.

Знаючи місцезнаходження прискорювача в поясах Ван Аллена і принципи його роботи, учені зможуть значно точніше прогнозувати «космічну погоду» в прилеглих до Землі областях.

Катаклізми «космічної погоди» є небезпечні, подібні до тих, що несуть природні катаклізми на Землі. Радіаційні пояси Землі були виявлені за допомогою перших американських штучних супутників Explorer I і III. За допомогою зібраних ними даних, учені зрозуміли, що пояси Ван Аллена є найнебезпечнішими місцями в ближньому космосі для космічних апаратів.

Через це більшість орбіт супутників розрахована таким чином, що супутники проходять нижче за небезпечні зони радіаційних поясів, але деякі супутники, що знаходяться на високій навколоземній орбіті, такі як супутники системи GPS, повинні знаходитися в проміжку між першим і другим поясом Ван Аллена.

Учені вважають, що знання про процеси, що відбуваються в радіаційних поясах, дозволять їм краще розраховувати ланцюги подій, що призводять до розширення цих поясів, що спричиняє збільшення рівня радіації, яка може пошкодити електронне устаткування космічних апаратів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 15:45 :53