вівторок, 23 липня, 2013, 13:07 Львів
На фестивалі «Ту Стань!» будуть слов’янські танці та штурм фортеці
  • 20 липня 2013 р. Прес-конференція з організаторами фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань - 2013»
  • 20 липня 2013 р. Прес-конференція з організаторами фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань - 2013»
  • 20 липня 2013 р. Прес-конференція з організаторами фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань - 2013». Директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко
  • 20 липня 2013 р. Прес-конференція з організаторами фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань - 2013»
  • 20 липня 2013 р. Прес-конференція з організаторами фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань - 2013». Директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко

Потрапити на кілька днів у Середньовіччя, навчитися давнім слов’янським танцям, насолодитися грою вуличних музик і навіть штурмом взяти фортецю й позмагатися у лицарському турнірі – все це стане можливим для кожного на фестивалі «Ту Стань! – 2013», який пройде у селі Урич на Львівщині 2-4 серпня.

Про це на прес-конференції повідомили організатори заходу, передає кореспондент IA ZIK.

Фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!» вже увосьме збере гостей в однойменному заповіднику серед мальовничих карпатських пейзажів. Директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко розповідає: «Сьогодні Тустань – це культурний центр. Роботою заповідника та фестивалю ми шукаємо вторинний контекст: як саме ми будемо опікуватися цією нашою спадщиною, зберігати її, щоб ми і наші діти пам’ятали, хто ми є. А також для того, щоб жити і розвиватися, не нищачи й видобуваючи ресурси, а творячи культурний продукт, культурну цінність. Для цього ми створили заповідник і робимо фестиваль.

Для нас фестиваль – це маленька модель держави. Минулого року він був визнаний однією з кращих туристичних подій України».

«Ту Стань! – 2013» обіцяє для відвідувачів багато цікавого. Особливістю цьогорічного фестивалю стане зміна його формату.

«Ми щороку сперечалися, наскільки зробити фестиваль більш автентичним, щоб його легше було сприймати. Цього року фестиваль дійсно змінив атмосферу. У нас є велика особливість – ми запрошуємо глядачів до безпосередньої участі у боях і штурмі. Протягом двох днів проводяться тренування зі стройової підготовки. Всі бажаючі зможуть повчитися військовому ремеслу, і ті, у кого найкраще це виходитиме, зможуть ввечері взяти участь у штурмі.

Також будуть проводитися тренування із середньовічного бою, а потім організують турнір ополчення, у якому також всі бажаючі зможуть взяти участь. Зі всіх фестивалів «Тустань» завжди запам’ятовується учасникам саме доброю, цікавою і приємною атмосферою», – зазначає координатор реконструкторів Ярема Іванців.

Цього року організатори вирішили відмовитись від стандартної сцени з риштувань. Натомість дійство відбуватиметься на імпровізованій сцені посеред публіки, де гостей розважатимуть своїми виступами львівський колектив «Йорий Клоц» та білоруський гурт «Ірдорат». Також на фестивалі виступить театр з Полтави, який презентує виставу-легенду.

Ще однією особливістю цьогорічного заходу стане конкурс вуличних музик. Виконавчий директор фестивалю Орест Кондратович говорить: «Кожен гість у нас буде як учасником фестивалю, так і членом журі конкурсу вуличних музик. Це також цьогорічний експеримент, який закликає вуличних музик до змагання і до самопрезентації. Ми вже приймаємо заявки від колективів. Є досить цікаві гурти зі Львівщини, Києва, Івано-Франківська.

Сцена виконуватиме кілька функцій. Це буде поміст, який слугуватиме ристалищем вдень, сценою для концерту й танців ввечері, а вночі на цьому місці запалять ватру».

«Важливо, що у нас на фестивалі люди не є пасивними спостерігачами, а кожен долучається і щось робить. Ми хочемо поширювати цінності наших предків», – додає Василь Рожко.

Крім того, на «Ту Стань! – 2013» будуть проводитися майстер-класи зі слов’янських танців, яким зможуть навчитися всі бажаючі. Також на фестивалі відбудуться демонстрації і майстер-класи з традиційних ремесел: гончарства, ткацтва, виготовлення ляльок-мотанок, кування. Середньовічну атмосферу створюватимуть і веселі скоморохи та виконавці етно-танців.

Щодо квитків на «Ту Стань! – 2013», вартість одного фестивального дня становить 40 грн, абонемент на всі дні фестивалю – 60 грн. У вартість входить відвідування фестивалю та участь у майстер-класах. Добирання для глядачів буде організовано з Трускавця спеціальним автобусом, на який необхідно попередньо зареєструватися.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-18 06:28 :16