вівторок, 23 липня, 2013, 12:15 Львів
Літня школа україністики: у Львові відбуватиметься взаємообмін десятьох культур

З 23 липня по 13 серпня у Львівському національному університеті ім. І. Франка пройде Міжнародна літня школа «Українська мова і країнознавство». 27 учасників з 10 країн світу матимуть змогу не лише вивчати українську мову, але й познайомитися з українськими традиціями, навчитися робити писанки та глиняний посуд.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Сьогодні у Дзеркальній залі ЛНУ ім. І. Франка відбулося урочисте відкриття школи. Проректор університету з науково-педагогічної роботи Марія Зубрицька привітала учасників. Вона зазначила, що літня школа дозволить не лише поглибити знання з української мови, але й сприятиме культурно-духовному обміну.

«Найближчий шлях до культури країни лежить через мову. Ця школа допоможе не лише вивчити українську, але й збагатитись духовно. Сподіваюсь, ми зможемо побудувати міст між нашими культурами», – зазначила Марія Зубрицька.

Директор Центру україністики, на базі якого й організували школу, декан філологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка Ярослав Герасим зазначив, що протягом шести років існування школи щоразу її відвідують понад 20 учнів. Цьогоріч у заході візьмуть участь представники з 10 країн світу.

«Це буде не лише три тижні інтенсивного навчання, але й три тижні взаємообміну десятьох культур», – підкреслив Герасим.

Як розповіла координатор школи Лесі Антонів, у заході беруть участь 27 учасників з Польщі, Австрії, Греції, Франції, Німеччини, Угорщини, Південної Кореї, Японії, Норвегії та Анголи.

«Загалом географія наших учнів дуже широка. Більшість з них – студенти, але є і перекладачі, і викладачі німецької мови, що працюватимуть в Україні, лектори Німецької служби академічних обмінів, представники дипломатичних служб. Цього року є і перекладачі, і літературознавці, і історики, і, навіть, школярі», – розповіла координатор проекту.

Вона зазначила, що учнів розділять на чотири групи. У першій групі навчатимуться люди, які не знають навіть кирилиці, у другій – ті, хто знає будь-яку слов’янську мову, у третій – ті, хто вивчав українську. У четвертій групі навчатимуться люди, які приїхали в Україну поглиблювати свої знання з української мови.

Крім традиційних занять учасникам пропонують відвідати лекції та екскурсії.

«Цього року ми відійшли від фольклорної традиції викладання, коли учнів лише трохи вчать української, щось показують, трохи з ними співають. Під час цієї школи хочемо зруйнувати стереотипи про Україну, особливо теперішні, коли йде загострення і політичне, і економічне», – розповіла Леся Антонів.

Вона додала, що у післяобідній лекційній програмі учасникам розкажуть про сучасну політичну ситуацію в Україні. З доповіддю на цю тему виступить редактор журналу «Ї» Тарас Возняк. Виступить автор монографії «Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ столітті» доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн ЛНУ ім. І. Франка Андрій Козицький. Голова Львівської міської громадської організації Науково-дослідний Центр «Жінка і суспільство» Оксана Кісь говоритиме про гендерні проблеми України.

Учасникам літньої школи україністики також покажуть й українські документальні та художні фільми, а також сучасні українські короткометражки.

«Учні візьмуть участь в екскурсіях Шевченківським гаєм, Личаківським цвинтарем. Крім того, заплановані країнознавчі мандрівки у Жовкву, Крехів та Карпати. В горах буде цікава програма, під час якої учні матимуть змогу навчитися писати писанки, робити самотужки глечики», – розповіла Леся Антонів.

На завершення заходу відбудеться презентація проектів учасників. Це обов’язкова умова для отримання сертифіката про закінчення літньої школи.

«У проектах наші учні повинні показати те, що їх цікавить. Можливо, це буде переклад, презентація забутої постаті. Бувало, що учасники писали слова на музику відомих українських пісень. Хтось знімав відео. Головне в своїй роботі показати те, що вони пізнали за три тижні в Україні», – поділилась координатор школи.

Леся Антонів зазначила, що навчання в школі платне – 430 євро.

«Це 56 годин мови, 76 годин країнознавчої інформації», – уточнила Леся Антонів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 09:43 :18