Новини » Суспільство 23 липня, 2013, 10:00
До 1025-річчя Хрещення Русі Глава УГКЦ закликав вірян відновити хрещальні обіти

Історія Русі-України вчить, що саме український народ є новим Христовим людом, який зродився у хрещальних водах Дніпра. Як Богоявленню на Йордані передувало Різдво Божого Сина і Його приховане життя в Назареті, так і Богоявленню на Дніпрі передувала кількасотлітня історія прищеплення християнства та його непомітного, але впевненого зростання на українській землі.

На цьому наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у посланні до вірних Української Греко-Католицької Церкви та всіх людей доброї волі з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Русі-України, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

На переконання Глави церкви, хрещення у водах Дніпра, подібно до Ісусового Хрещення в Йордані, знаменувало новий етап духовного зростання українського народу. Ця подія зумовила «великий цивілізаційний поступ нашого народу, який увійшов у коло європейських християнських народів».

У своєму посланні Предстоятель УГКЦ вдається і до історичних витоків християнства на українських землях, наголошуючи, що «Київ став центром нашої Церкви, як колись Єрусалим – центром Церкви апостолів». Тож невипадково християнство на українських землях названо «київським». «Тому наш народ і його держава є спадкоємцями християнської цивілізації Київської Русі-України, що була свого часу однією з найбільш могутніх і культурних країн Європи. Хрещення стало «весною нашого народу», сповнюючи національний організм духом воскреслого Тіла Христового», – зазначає Блаженніший Святослав.

Першоієрарх УГКЦ закликає усіх вірних відновити хрещальні обіти, сенс яких залишається незмінним – «скинути зі себе будь-які узи рабства, ще від праотця Адама накладені на людський рід дияволом, і вдягти хрещальний одяг Cвободи і Любові, який є сяючими шатами воскреслого Христа». Тому Верховний Архиєпископ УГКЦ доручає кожному вірному і всім парафіяльним спільнотам урочисто відновити хрещальні обіти в день Святого Володимира (у неділю, 27 липня, після Божественної Літургії).

«Прикликаю на всіх, за молитвами святого рівноапостольного князя Володимира та всіх святих і праведних української землі, благословення всемогутнього Бога − Отця, і Сина і Святого Духа», – цими словами завершує Глава УГКЦ послання до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Русі-України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:37 :54