Новини » Регіони 16 липня, 2013, 12:41
Волинські краєзнавці стали лауреатами Всеукраїнської премії

Відразу троє волинян стали лауреатами Всеукраїнської премії Національної спілки краєзнавців України (НСКУ).

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної роботи Луцької міськради.

Ця нагорода встановлена вперше для відзначення вагомих внесків у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств України.

«Цією високою нагородою ми відзначили наших видатних краєзнавців. І це – не випадково. Адже успішне творення нашої державності не можливе без відтворення правдивої історії України, виховання почуття патріотизму», – зазначив на пленумі НСКУ його голова, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт.

У номінації «За внесок у музейну та пам’яткоохорону справу» престижною нагородою відзначені завідувач Літературно-меморіального музею Лесі Українки, заслужений працівник культури України Віра Комзюк, яка більше третини століття творить і поглиблює присвячену нашій геніальній землячці експозицію у Колодяжному. Нагороджена і головний хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею, почесний краєзнавець України Наталія Пушкар, яка утвердженню високого професіоналізму музейної справи на Волині віддала майже півстоліття свого життя. А у номінації «За видання краєзнавчої літератури: монографій, нарисів, описів, путівників, довідників, окремих публікацій, циклів статей тощо» премію імені академіка Петра Тронька вручено власному кореспонденту газети «Урядовий кур’єр» по Волинській області Валерію Мельнику. Він – автор десятка книг, сотень публікацій на краєзнавчу та природничу тематику, тривалий час проводив активну природоохоронну діяльність.

Усім нагородженим присвоєно звання «Лауреат Премії імені академіка Петра Тронька» із врученням Диплома, почесного знака і грошової премії.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 18:16 :37