Новини » Львів 8 липня, 2013, 15:07
На навчання «Репід Трайдент» з'їхалися військові з 19 країн
  • 8 липня 2013 р. Церемонія відкриття українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2013»
  • 8 липня 2013 р. Церемонія відкриття українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2013»
  • 8 липня 2013 р. Церемонія відкриття українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2013»
  • 8 липня 2013 р. Церемонія відкриття українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2013»
  • 8 липня 2013 р. Церемонія відкриття українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2013»
  • 8 липня 2013 р. Церемонія відкриття українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2013»

Сьогодні, 8 липня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) Академії сухопутних військ, що на Львівщині, розпочалося українсько-американське двотижневе навчання «Репід Трайдент – 2013». Понад 1300 військовослужбовців з 19 країн з’їхалися сюди, аби перейняти досвід колег та відпрацювати свою майстерність у військовій справі.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK, який відвідав МЦМБ.

Це масштабне навчання є одним із найбільших заходів міжнародного військового співробітництва. Керівник навчань «Репід Трайдент – 2013» генерал-майор В’ячеслав Назаркін розповідає: «Навчання «Репід Трайдент» ми проводимо вже сьомий рік поспіль у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Ідеєю навчання є підтримання миру та стабільності у визначеній зоні відповідальності. Тактичні групи виконуватимуть завдання стабілізаційних та оборонних дій, буде задіяна армійська авіація: вертольоти та літаки. Під час навчань також аеромобільні підрозділи здійснять стрибки з парашутом».

На його думку, працюючи пліч-о-пліч з представниками інших країн, всі учасники отримують практику роботи у багатонаціональному середовищі та налагодження дружніх зв’язків з військовослужбовцями різних країн.

Разом з українськими військовими у навчаннях беруть участь понад 1300 військовослужбовців з 19 країн світу: Великобританії, Вірменії, Канади, Болгарії, Азербайджану, Данії, Естонії, Грузії, Німеччини, Казахстану, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Швеції, Туреччини. Найбільше учасників, крім України, прибуло із США – 124 військовослужбовця.

Командир взводу збройних сил Великобританії Ентоні Кьорхем поділився своїми враженнями і розповів, що для нього значить «Репід Трайдент»: «Основне наше завдання на навчаннях – працювати з колегами з інших країн, побудувати добрі відносини і перейняти досвід. Ми не збираємося на місію до Афганістану, наприклад, оскільки Великобританія зменшила контингент збройних сил в Афганістані. Такі навчання спрямовані більше для обміну досвідом.

Протягом першого тижня ми збираємось вчитися у наших колег із США, Канади, України, Молдови та інших країн різним навичкам у миротворчих місіях. Другий тиждень – це вже практична складова. Ми будемо спільно відточувати ці навики. У нас будуть різні завдання і ми виконуватимемо те, чому вже навчилися. Одним із завдань будуть навчання щодо розвідки: як виявляти супротивника, як з ним спілкуватися. Ці навчання проведуть інструктори з Молдови.

Наш полк має 500-літню історію. Ми з собою привезли волинку й інші музичні інструменти, які ми використовуємо під час дозвілля. Також згідно наших військових традицій коли підрозділ виконує якесь завдання, то музикант завжди знаходиться позаду строю».

Серед військовослужбовців на навчаннях можна було зустріти й жінок. Представниця Румунії лейтенант Лорена Корпос, яка побувала навіть з миротворчою місією в Афганістані, говорить: «Мій батько був військовим, тому я з дитинства мріяла теж про таку професію. Я жодного разу не пошкодувала за свій вибір. Я служила в Афганістані. Місія тривала близько півроку. Я отримала там багато досвіду, працювала з афганськими військовими і поліцією, і якщо буде знов можливість туди повернутися, я це зроблю. Для мене навчання «Репід Трайдент» – чудова можливість. Я сподіваюсь, що візьму тут для себе багато корисного».

Як зазначають у прес-групі навчань «Репід Трайдент – 2013», у неділю, 7 липня, напередодні офіційного відкриття навчань з учасниками провели заняття щодо заходів безпеки. Також іноземні військовослужбовці ознайомилися зі зразками українського озброєння, військової техніки та піротехнічних засобів, якими вони користуватимуться протягом навчань. Загалом під час «Репід Трайдент – 2013» задіють близько 700 одиниць зброї та понад 100 автомобілів бойових машин.

Тематикою цьогорічних навчань є планування та ведення багатоспектрової операції із забезпечення безпеки та стабілізації обстановки у визначеній зоні відповідальності. Ці заходи включатимуть у себе дії підрозділів щодо наступу та оборони, виконання ними завдань з підтримки миру і допоміжних дій.

Сценарій навчання ґрунтується на територіальному конфлікті між умовними державами Фогленд та Візірленд. Причиною конфлікту є територіальні претензії держави Фогленд щодо приналежної державі Візірленд провінції Яворів, яку перші оголосили своєю історичною та культурною частиною.

Спираючись на розвідувальні дані Візірленду, стало відомо, що у найближчому майбутньому Фогленд має намір розпочати наступальну операцію щодо захоплення Яворівської провінції.

Врегулювати цей збройний конфлікт та розмежувати воюючі сторони мають військовослужбовці багатонаціонального контингенту методом проведення блискавичної аеромобільної операції з використанням багатоцільових вертольотів та літаків транспортної авіації.

Умовно навчання розподілятимуться на чотири етапи. Під час першого етапу, який триває напередодні навчання, умовно відбувається передислокація багатонаціональної тактичної групи до держави Візірленд. Тобто, підрозділи прибувають до МЦМБ. Решта етапів передбачають виконання завдань: проведення оборонної та стабілізаційної операцій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 12:03 :16