Новини » Політика 27 червня, 2013, 17:56
В Україні хочуть законодавчо заборонити пікетування прокуратури

Верховна Рада планує розглянути один з найбільш дискусійних проектів «Закон про прокуратуру». Як розповів депутат-регіонал Володимир Олійник, проект може з’явитися в понеділок на погоджувальній раді. Реформа правоохоронної системи – одна з основних вимог до України з боку ЄС та Ради Європи.

Про новинки законопроекту пишуть «Вести» з посиланням на джерела в Раді.

Відповідно до проекту АП, повноваження прокуратури залишаться майже такими, як і в старому законі: прокуратура підтримує державне обвинувачення в суді, представляє інтереси громадян і держави в судах, наглядає за органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність. Цікаво, що в законі немає згадки про таку функцію, як «досудове слідство» (вилучити її давно закликає Європа), але згадується наявність у прокуратури слідчих (тобто, за логікою, слідство все-таки буде). В принципі, і у владі, і в опозиції не проти прибрати цю функцію. Але не зараз, а коли буде створено Державне бюро розслідувань, до якого перейдуть слідчі повноваження.

Автори прописують заборону на пікетування приміщень прокуратур і проведення біля них мітингів і демонстрацій. У прокуратурі вважають, що це допоможе запобігти можливості політичного тиску на її роботу. Опозиція не згодна. «Це порушення статті про мирні зібрання громадян. Ми – проти», – говорить нардеп від «Батьківщини» Павло Петренко. Варто відзначити, що біля будівлі ГПУ на Різницькій ітак заборонені пікети рішенням окружного адмінсуду, і як тільки там з’являється хтось з мітинговим плакатом, відразу ж з будівлі виходить судовий виконавець і зачитує рішення суду про заборону. Тепер таку практику хочуть узаконити повсюдно.

У статті «Гарантії безпеки прокурорів, слідчих та членів їх сімей» пропонується озброїти співробітників прокуратури не тільки вогнепальною зброєю, а й гумострілами. Збитки за псування майна не тільки чинного прокурора або слідчого, але і його рідних, а також пенсіонерів прокуратури покриває держава за рахунок бюджету. Також у проекті прописані суб’єкти, які уповноважені контролювати прокуратуру, – ВРУ, Президент, судові органи, громадяни та громадські організації. Раніше цього не було.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 09:39 :16