Новини » Львів 14 червня, 2013, 9:41
25-ліття відновлення «Просвіти» у Львові відзначили урочистою академією

13 червня у Львівському палаці мистецтв відбулася урочиста академія з нагоди 25-ліття з дня відновлення діяльності Товариства «Просвіта».

Від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія просвітян привітав голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик. Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

Ярослав Качмарик, зокрема, відзначив важливу роль «Просвіти» в консолідації українського суспільства на зламі 80-90-х років минулого століття, коли Просвіта увійшла до кожного галицького села, а відтак і до серця кожного українця. «Сьогодні «Просвіта», як і колись, повинна увійти до кожного села. В нас в області є дві чудові програми – це Програма мікропроектів, через яку ми відновлюємо будинки просвіти в селах, і Програма розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області. Тож, об’єднавши зусилля, маємо збудувати українську державу, щоб нами пишалися ті, хто буде святкувати 50-ліття і 100-ліття «Просвіти», – зазначив Ярослав Качмарик.

Зі сцени до гостей урочистостей промовляли голова товариства Ярослав Пітко та перший голова відновленого у 1988 році, а тепер почесний голова Товариства «Просвіта» Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Роман Іваничук. У своїх виступах вони згадували славне минуле Товариства, його заходи та акції, зокрема, перші мітинги та живий ланцюг.

Виступи промовців перепліталися із виступами музичних колективів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:06 :02