Новини » Львів 3 червня, 2013, 15:22
Концесія не дала другого життя замкам Львівщини

Після передачі у концесію деякі замки Львівщини замість обіцяної реставрації й надалі продовжують руйнуватися. Зокрема, у замку XV століття у Старому Селі Пустомитівського району, який передали у концесію, більше не проводять навіть традиційних концертів та фестивалів. Замок заростає бур’яном, а його орендаря тут бачили лише раз.

Про це повідомили журналісти програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

Залишками замкових мурів у Старому Селі мав би у найближчі сорок років  опікуватися львівський підприємець  Михайло Риба.

«Жодної підтримки для замку ще не було», - говорить сільський голова Старого Села Михайло Івашків. 

Минулоріч у ЛОДА вже обговорювали варіант дочасного розірвання концесійної угоди. Пізніше від цього відмовилися, адже концесіонер начебто таки почав готувати документацію для реставрації. Шкода лише, що  почути про це не вдалося безпосередньо від пана Риби: погодившись на інтерв’ю, він на зустріч не прийшов і телефон вимкнув. 

Маючи негативні приклади, із замковими концесіями на Львівщині пригальмували. Щоправда, вже розробляються документи на передачу у концесію замку в Поморянах.

Те, як мають працювати концесіонери, показав приклад замку  Сент-Міклош на Закарпатті.  Давня фортеця, яка була власністю найвідоміших аристократичних родин, сільрадою і навіть автобазою -  перший замок в Україні,  який віддали у концесію.  Місцевий художник Йосип Бартош , якого у  селі  називають Графом, перетворив перший поверх замку на музей. Для утримання пам’ятки виділяє гроші від продажу власних робіт,  а ще проводить у замку планери та конференції.

«Зараз ми розробляємо проект парку, його частину хочемо зробити у французькому стилі, - розповідає Йосип Бартош.

Тож поки на Львівщині замки заростають бур’янами, у Сент Міклош на місці майбутнього парку вже посадили маленькі секвою та гінко – сподіваються, що дерева ростимуть разом із туристичною популярністю замку.

Нагадаймо, що Палац Урбанських у селі Тартаків на Львівщині, який 2010 року передали підприємцю Ігорю Новосаду на 49 років, хочуть повернути із концесії. Як пояснив голова ЛОДА Віктор Шемчук, концесіонер не виконав жодної умови, передбаченої договором.

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 11:54 :07