понеділок, 13 травня, 2013, 17:21 Львів
У Мединичах на Дрогобиччині започаткують фестиваль меду

Цьогоріч у Дрогобицькому районі буде започатковано фестивалі меду.

Про це сьогодні, 13 травня, повідомив кореспондент IA ZIK.

З ініціативи голови райдержадміністрації Михайла Винницького для фестивалю обрано селище Меденичі. Оргкомітет за участю відповідних структурних підрозділів РДА, Меденицької селищної ради, бджолярів району має визначитися з датою та програмою фестивалю, який з часом повинен стати візиткою Франкового краю. До участі у фестивалі запросять бджолярів як з Львівщини, так і з інших регіонів України, а також відпочивальників прикарпатських оздоровниць.

«Меденичі не випадково обрані центром проведення фестивалю, – каже Михайло Винницький. – За народними переказами слово мед лягло в основу назви селища. Кажуть, що бджільництво було надзвичайно розвинене на території поселення. Легенда свідчить, що свого часу бджоли навіть врятували село від татарської навали».

Нагадаємо, що бджільництво відображене і на символах селища. На гербі Меденич у синьому полі три золоті пні-вулики, над ними 9 золотих бджіл, а прапор Меденич – це квадратне синє полотнище, на якому 9 жовтих бджіл у три ряди 3: 3: 3. Вулики і бджоли вказують на назву селища, на поширені тут давніше бджолярські промисли, а також символізують працелюбність і добробут. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 13:14 :38