Новини » Львів 7 травня, 2013, 17:15
Львівський суд не вважає 8 травня Днем скорботи

Львівський окружний адміністративний суд зупинив дію ухвали Львівської міськради від 25 квітня «Про оголошення 8 травня у м. Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та Другої світової війни» до розгляду справи по суті.

Відповідне рішення було прийняте сьогодні на попередньому засіданні з приводу забезпечення позову, який подала прокуратура. Розгляд справи по суті призначено на 29 травня на 15.00.

Попередньо прокуратура вимагала визнати незаконною і скасувати частину ухвали ЛМР, яка стосується вивішання державного прапора з траурними стрічками та приспущення прапора на державних установах, оскільки такі рішення належать виключно до повноважень ВР. Однак на сьогоднішньому засіданні представники прокуратури заявили про збільшення позовних вимог. Тепер вони вимагають визнати протиправною і скасувати всю ухвалу повністю, оскільки вона суперечить указу Президента, який встановлює 22 червня Днем скорботи і вшанування жертв війни.

Голова Львівського антифашистського комітету Олександр Калинюк просив залучити його до участі у засіданні на стороні позивача, тому що, як він стверджував, ця ухвала ЛМР «буде порушувати його конституційні права».

Проте суддя Володимир Кравчук, який розглядав справу, заявив, що немає підстав вважати, що внаслідок цієї ухвали можуть порушитися інтереси Калинюка і відмовив йому у клопотанні. При цьому суддя дозволив Калинюку бути на засіданні глядачем.

Депутат ЛМР, голова комісії законності Любомир Мельничук під час засідання заявив, що в міській раді здивовані позицією прокуратури, яка вирішила оскаржувати ухвалу ЛМР щодо 8 травня. «Весь цивілізований світ 8 травня відзначає День скорботи, і тільки в пострадянських країнах хочуть зробити свято», – сказав він.

Нагадаємо, сьогодні Львівський окружний адміністративний суд сьогодні зупинив дію ухвали Львівської міськради від 25 квітня «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова».

Водночас суд розгляне справу по суті і винесе рішення на своєму засіданні 29 травня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 05:24 :07