четвер, 2 травня, 2013, 17:32 Львів
«Львівські» автобуси складатимуть у… Дніпродзержинську

ЛАЗ - колись одне із найпотужніших підприємств автомобілебудування України - згортає виробництво у Львові. Нові моделі автобусів відтепер складатимуть у Дніпродзержинську, куди і відправлять устаткування заводу. Його працівники впевнені: підприємство знищують цілеспрямовано.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

На території заводу стоять 16 новесеньких ЛАЗів - чекають на покупця. Працівників - майже не видно. Через сезонність робіт більшість фахівців звільнено. Ті, що залишилися на підприємстві, навіть не хочуть говорити, коли востаннє отримували зарплату. Та головне, якого вона у них розміру.

Ігор Чуркін, власник Львівського автобусного заводу каже: «На ЛАЗ ми досі розраховуємо – тут бережеться випуск низькопідлогових тролейбусів і автобусів. Але інвестувати кошти у розвиток підприємства не будемо».

Депутати Львівської міської та обласної рад вимагають повернути ЛАЗ державі. Вони прийняли звернення до вищих органів влади, у якому доводять: завод приватизували незаконно. До того ж власник зобов’язаний розвивати підприємство, а не знищувати його.

Зробити ЛАЗ державним намагалися й раніше, вже після його приватизації, але у суді законним власником заводу росіянина Ігоря Чуркіна.

Відомо, що власник заводу вирішив вивезти виробництво зі Львова після конфлікту з владою міста. Мерія досі не розрахувалася з ЛАЗом за автобуси, які отримала напередодні Євро-2012 – 23 млн грн. Натомість чиновники скаржаться, що завод не сплатив земельного податку. Керівництво Львова і підприємства досі сперечаються - хто, кому і скільки винен.

Як з’ясували журналісти телеканалу ZIK, віднедавна ЛАЗ узагалі отримав київську прописку. Два місяці тому юридичну адресу заводу перенесли до столиці. Тож тепер умовно львівський автобусний завод до колись рідного міста взагалі не має жодного стосунку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 12:34 :47