Новини » Регіони 26 квітня, 2013, 15:20
У Тернополі встановили пам’ятну дошку ліквідатору аварії на ЧАЕС

У Тернополі, на будинку на вул. Злуки, 43, встановили пам’ятну дошку офіцеру-вогнеборцю, ліквідатору аварії на ЧАЕС Леоніду Кудринському.

Як повідомили IA ZIK у відділі роботи зі ЗМІ обласного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій, він очолював Тернопільський батальйон пожежної охорони, що у червні 1986 року в числі перших вирушив на боротьбу зі смертельним атомом.

Ураження, отримані під час ліквідації, позначилося на його здоров’ї. Леонід Кудринський помер 27 квітня 2006 року – через 20 років після трагічної події на ЧАЕС.

На церемонію відкриття меморіальної стели прийшли ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, керівники області й управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, ветерани пожежної охорони. Також були присутні члени сім’ї Леоніда Кудринського, зокрема, його двоє синів, які продовжили справу батька і сьогодні служать в органах ДСНС.

«Ми повинні донести  до молоді пам’ять про тих людей, які йшли у пекло розбурханої стихії для збереження життя і здоров’я наступних поколінь. Ця трагедія ще довго житиме у нашій пам’яті, як і подвиг ліквідаторів, які вступили у бій з фатальною небезпекою», – зазначив голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Олександр Харитонов.

Також у Тернополі з нагоди 27-ї річниці аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм у парку Національного відродження. Біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля священики відправили панахиду, а присутні поклали квіти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 21:23 :35