Новини » Суспільство 19 квітня, 2013, 11:05
Закон є для людей, а не люди для закону, – кардинал Гузар

24 квітня у київській книгарні «Є» відбудеться презентація нової аудіокниги архієпископа-емерита УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) «Суспільство і закон». Вона побудована у формі запитань і відповідей. Духовний лідер українців відповідає на питання про значення закону в житті суспільства, про те, кому належить пріоритет у праві: людині чи державі, про права людини і вседозволеність, про Божий закон і свободу людини, про суддів і засуджених та про право громадян на фізичний спротив.

Про це інформує департамент інформації УГКЦ.

«Закон – засіб, щоб наладнати мирне, упорядковане співжиття між людьми», – каже Блаженніший Любомир. На його думку, закон вчить людей, як вони повинні поводитися.

Пріоритет у праві має надаватися лише людині, а не державі. Бо держава, ідеться в «Суспільстві і законі», не є чимось більшим, ніж людина. Держава – людська спільнота. «Закон є для людей, а не люди для закону», – каже кардинал Гузар.

«Для чого я є свобідний? Свободу ми маємо тільки на те, щоб робити добро. Природа свободи така, що припускає можливість помилки, але вона не дає права когось кривдити», – чуємо в аудіокнизі.

Божі заповіді, які для людини є найвищим законом, на переконання автора, дають людині свободу. Вони нам вказують, як робити добро. Наприклад, Божа заповідь «Не вбий». «Хтось може сказати: це обмежує мою свободу… Але це не обмеження, це кордон, який ми не можемо перейти. Якщо ми хочемо справді бути свобідними й респектувати іншим цю свободу, то не можемо вбивати всіх направо і наліво», – стверджує Блаженніший Любомир.

«Людська свобода – це не є щось, що нам дала держава, чи ми собі це вибороли. Людська свобода – Божий дар», – переконує архієпископ. На запитання, що є суворішою мірою покарання: смертна кара чи довічне ув’язнення, Блаженніший відповідає: «Ми не хочемо людину просто покарати, ми хочемо допомогти їй навернутися, збагнути деякі речі». Він вважає, що «суддею має бути людина не тільки зі знаннями, а й з досвідом»…

В аудіокнизі «Суспільство і закон» слухач знайде багато мудрих, повчальних і філософських висловлювань Блаженнішого Любомира. Вони, з одного боку, дають прямі відповіді на запитання, які ніколи не перестають хвилювати суспільство, з іншого – спонукають читача самому задуматися над певними питаннями.

«Суспільство і закон» є останньою книгою з трилогії «Суспільство». Раніше вийшли аудіокниги «Суспільство і влада» та «Суспільство і бізнес». Аудіокнига призначена для широкого кола слухачів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 23:31 :19