Новини » Регіони 17 квітня, 2013, 13:25
На Тернопільщині обвалилася вежа замку XVII століття

На Тернопільщині у селі Нирків Заліщицького району обвалилася одна з веж Червоногородського замку XVII століття. Пам’ятка, на якій роками поглиблювалися тріщини, не витримала цьогорічної негоди.

Як повідомив IA ZIK сільський голова Іван Безушко, обвал правої вежі виявили у минулу суботу близько 7 год. ранку. Про руйнування сповістила працівниця сільради, з подвір’я якої видно замок.

За словами Івана Безушка, вздовж вежі тягнулася тріщина, яка вгорі розширювалася до 30 сантиметрів. Роками на це ніхто не звертав уваги, хоча якби вчасно провели консерваційні роботи, пам’ятку можна було б урятувати.

«Через затяжні дощі, можливо, просіла земля, і вежа розкололася в місці, де була тріщина. Ми ж не могли опікуватися пам’яткою, оскільки у 2002 році, згідно з розпорядженням облдержадміністрації, руїни Червоногородського замку передали у власність Тернопільській єпархії УАПЦ. На жаль, за весь цей час жодних реставраційних робіт церква не проводила», – розповів сільський голова.

Своєю чергою начальник відділу містобудування та охорони пам’яток управління архітектури облдержадміністрації Ярослав Пелехатий зазначив, що єпархія була готова проводити роботи, однак не змогла знайти порозуміння з місцевою владою.

«Щоб провести реконструкцію, потрібно мати дозвіл, а для цього слід зібрати низку документів. Зокрема, право на землю, на якій розташований об’єкт. Наскільки мені відомо, єпархія неодноразово піднімала це питання, та Заліщицька райрада блокує виділення УАПЦ земельної ділянки», – зауважив Ярослав Пелехатий.

За його словами, представники церкви планували облаштувати на цій території духовний центр, який з часом міг би стати місцем паломництва вірян.

Водночас, бажання опікуватися пам’яткою виявляли й підприємці. Як розповів Іван Безушко, до нього зверталися люди, готові відновити пам’ятку. Однак через відсутність порозуміння вежа продовжувала руйнуватися.

Не змінилася ситуація і нині. Після обвалу, як і до нього, робіт у руїнах замку не проводили.

Довідка IA ZIK.

Червоногородський замок розташований на пагорбі посеред глибокої котловини річки Джурин в урочищі Червоне поблизу с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області. Замок було збудовано на початку XVII ст., згодом його перебудували як палац. Під час Першої світової війни він зазнав значних руйнувань. Довершила руйнування Друга світова війна. Нині залишилися лише дві, значно пошкоджені вежі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 15:31 :12