середа, 17 квітня, 2013, 9:32 Суспільство
Лев Скоп напише 365 ікон Богородиці – до усіх днів року

Художник Лев Скоп, відомий своїми цікавими проектами на сакральну і світську тематику, планує новий творчий експеримент – до кожного дня у році створити образ Богородиці. Іконографічний сюжет – «Мати Божа молиться за нас».

Про цей творчий задум Лев Скоп повідомив у своєму Фейсбук-акаунті і дуже здивувався, коли кореспонденти IA ZIK звернулися до нього за додатковою інформацією, бо ж ніби ще нікому не розповідав. А потім сміявся, що повідомив усьому світу і сам цього не усвідомив.

– Ви до мене дзвоните, а я собі думаю: звідки ви знаєте, я ще ж нікому не казав. А потім мені колеги пояснюють, що, мовляв, ти ж у Фейсбук поставив. Ото сила Інтернету!

Як пояснив художник, ідея проекту є двовимірна. По-перше, це творчий експеримент. Скоп малює весь час той самий іконографічний сюжет. Себто, композиція зображуваного, постава Богородиці мають бути одинакові. Але як не намагався, ікони все одно не виходять ідентичні. Тож акція є своєрідною маніфестацією того, що автор, коли творить, а не копіює, ніколи не зробить двох однакових робіт.

По-друге, проект має благодійну мету. Скоп намалює 365 ікон Богородиці і потім їх буде продано на благодійному аукціоні, а кошти підуть на лікування потребуючим дітям. Художник пояснив, що отримує велике задоволення, коли його роботи продаються на благодійних заходах. Це задоволення жартома називає патологічним, але лікувати «відхилення» не збирається:

– Геть навіть якась патологічна радість з’являється, коли твоя робота продається з доброчинного аукціону. Мав навіть недавно таку приємність. У мене попросили ікони на благодійний інтернет-аукціон, де кошти йдуть на нове обладнання у Чорнобильську лікарню. Продалася маленька ікона. Стартову ціну поставили 800 грн, торгувалися і вийшло 1200. Люди тішаться, мені приємно. То цей випадок лише мене утвердив у планах щодо акції «Мати Божа молиться за Україну» (у назві проекту Скоп інтерпретує традиційну назву іконографічного сюжету – ред.).

Родзинка акції в тому, що охочі купити ікону зможуть вибирати її по даті свого народження – кожен образ матиме свій день і місяць. Зображення наносяться на церковне гонтя – традиційне покриття для дерев’яних храмів.

З датою благодійного аукціону Лев Скоп ще не визначився, але обіцяв повідомити про неї. Поки що малює образи і планує майбутню експозицію.

Василина Думан


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 08:17:23