Новини » Львів 12 квітня, 2013, 11:20
Визначну українку Ларису Крушельницьку нагороджено відзнакою Львівської облради

Відомого вченого-археолога, доктора історичних наук, професора, бібліотекознавця, почесного директора Львівської національної наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника Ларису Крушельницьку нагороджено відзнакою Львівської обласної ради.

Нагороду вручив голова Львівської облради Петро Колодій на сесії 11 квітня.

Нагороду вручено «за вагомий особистий внесок у розвиток науки, збереження історичної спадщини українського народу, активну громадянську позицію та з нагоди 85-річчя від дня її народження».

«Ця легендарна жінка – представниця українського шляхетського роду, який дав Україні багатьох відомих культурних та громадських діячів. І серед них – Ларису Крушельницьку, яка зробила вагомий внесок в українську історію та культуру. Як археолог Лариса Іванівна Крушельницька провела понад 50 археологічних експедицій, підсумком яких стали 206 наукових досліджень. Багато років вона очолювала Львівську наукову бібліотеку імені Василя Стефаника, яку врятувала від занепаду.

Пані Лариса відома сучасникам як письменниця, яка присвятила свою творчість викриттю злочинів комуністичного режиму. Зрештою, усе її життя, життя її великої родини – це дзеркало епохи, це історія, сповнена драматизму, протистоянь, боротьби добра зі злом та перемоги вічних цінностей», – зазначив у вітальному слові голова обласної ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 11:22 :07