Новини » Львів 5 квітня, 2013, 17:48
Ларису Крушельницьку нагородили орденом св. Юрія

Львів святкує 85-річчя видатної вченої Лариси Крушельницької. Сьогодні, 5 квітня, з нагоди дня народження відомої професорки у Львівській національній науковій бібліотеці імені Василя Стефаника відбулося урочисте відкриття виставки «Лариса Крушельницька: портрет на тлі епох».

З ювілеєм видатну львів’янку привітав міський голова Андрій Садовий та вручив Почесний знак святого Юрія, повідомили сьогодні у прес-службі ЛМР.

«Вас люблять всі. І місто вас любить, і ви всіх любите. Це особливе ставлення. Від усіх присутніх хочемо відзначити вас почесною нагородою міста. Це є Орден святого Юрія, нашого покровителя», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомили у прес-службі Львівської обласної ради, голова ЛОР Петро Колодій також взяв участь в урочистостях з нагоди ювілею Лариси Крушельницької. Він передав вітання ювілярці від імені депутатського корпусу обласної ради та подарував картину.

«Ми високо цінуємо ваші енергію, ентузіазм, вміння вирішувати складні питання, – зазначив голова обласної ради. – Важко оцінити ваш внесок у збереження і примноження скарбів Львівської національної бібліотеки імені Василя Стефаника. Очолюваний вами колектив здійснив великий обсяг роботи зі створення національної бібліографії, дослідження проблем бібліотекознавства, книгознавства та історії періодики.

Завдяки вашій копіткій праці, археологічна наука збагатилася численними новими джерелами. Саме з вашої ініціативи здійснено понад 50 археологічних експедицій в західних областях нашої держави, за результатами яких відкрито і досліджено 60 пам’яток минувшини, що принесли вам визнання як в Україні, так і за її межами.

Складаючи слова глибокої пошани, висловлюємо захоплення вашим професіоналізмом та дякуємо за плідну та віддану працю».

Довідка.

Крушельницька Лариса Іванівна народилася 5 квітня 1928 року в м. Стрий Львівської області. Із 1930 року проживала з родичами у Львові. 1934 року з батьками переїхала до Харкова, а після знищення родини Крушельницьких у 1937 році повернулася до Львова. У 1943 році виїхала з окупованого Львова до Відня, а потім до Штутгарту, де навчалась у Художній академії.

Вона відкрила і дослідила близько 60 пам’яток минувшини, що принесло їй визнання як в Україні, так і за кордоном.

У жовтні 1991 pоку Лариса Крушельницька очолила ЛНБ імені Василя Стефаника. Під керівництвом та за безпосередньої участі Лариси Іванівни у бібліотеці імені Стефаника розгорнули активну роботу науковців бібліотеки над темами, що пов’язані зі створенням національної бібліографії, дослідженням проблем бібліотекознавства, книгознавства та історії періодики; здійснюється науково-бібліографічне опрацювання і розкриття рідкісних фондів, колекцій та збірок.

На даний момент Лариса Крушельницька є почесним директором ЛНБ НАН України імені Василя Стефаника. Вона є головою археологічної комісії Наукового товариства імені Шевченка, членом наукового товариства «Український історик» (США), членом Львівської організації ЮНЕСКО.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 11:19 :07