Новини » Світ 432

Країни БРІКС домовилися про створення валютного резерву на $100 млрд

Країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) домовилися про створення самоврядного валютного резерву в обсязі 100 млрд доларів для використання в надзвичайних ситуаціях.

Про це йдеться в підсумковій декларації п’ятого саміту лідерів країн БРІКС в Дурбані (ПАР), пише ZN.UA.

У документі наголошується, що міністри фінансів БРІКС прийшли до висновку, що укладення угоди про створення самоврядного валютного резерву здійснить позитивний ефект в якості запобіжного заходу, допоможе країнам БРІКС запобігти нестачі короткострокової ліквідності.

Частка Росії у 100-мільярдному фонді взаємної підтримки країн БРІКС може скласти 18 млрд доларів.

Про це журналістам розповів глава Мінфіну Антон Сілуанов. «Домовилися далі тему просувати, частки учасників у цих 100 млрд: близько 41 млрд – це Китай, 18 млрд – всі країни за винятком ПАР, ПАР – 5 млрд», – повідомив міністр.

«Мова йшла про 100-мільярдний фонд, для того, щоб у разі погіршення балансу країни, країни-учасники могли б надати підтримку, – повідомив Сілуанов. Він зазначив, що це не бюджетні гроші, а гроші Центральних банків, які будуть резервуватися за аналогією з Валютним фондом». Кожен банк має зарезервувати у себе частину золотовалютних резервів, які може потім направити у вигляді свопу на підтримку платіжного балансу тієї чи іншої країни.

На думку глави Мінфіну, в цьому питанні ще більше незрозумілого, ніж при створенні банку розвитку БРІКС. Тим не менше, всі країни визнають цей напрямок правильним.

Зазначимо, БРІКС – група з п’яти розвинених країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка.

Loading...
Loading...
Loading...