Новини » Відео 6 березня, 2013, 10:45
У Львові вилучили близько 2 тисяч фіолетових підсніжників

Учора, 5 березня, на вокзалі у Львові вилучили найбільшу за цей рік партію фіолетових підсніжників – близько 2 тисяч рослин. Ці квіти занесені до Червоної книги України. Ящики букетиків зі шафрану везли дві жінки із Закарпаття.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

«Це шафран гейфеля. Проростає на Закарпатті, зокрема у Виноградівському районі. Вже традиційно затримані – із села Великі Ком’яти», – розповів заступник начальника екологічної інспекції Львівщини Микола Барабаш.

Жінки кажуть, що везли квіти, аби трохи заробити. За їхніми словами, таких квітів на Закарпатті – безліч. Тому їх там навіть не купують.

«У нас і на городі ростуть, і в саду, всюди», – зазначила пані Галина, яка везла шафран із Закарпаття.

За один букетик жінки планували просити п’ять гривень. Тепер же замість заробітку мусять сплатити штраф – щонайменше 150 гривень. До того ж закон передбачає санкції – 62 гривні за одну стеблину шафрану. Загалом за дві тисячі квіток природі завдано збитків на понад 120 тисяч гривень. Проте перед вироком суду екологи спершу мусять вивчити, чи справді великої шкоди зазнала природа Закарпаття.

«Шкода суттєва. Хоча кожна шкода – це є поняття відносне. Очевидно, для Львівщини вони дуже рідкісні, більше цих квітів – у Карпатському регіоні. Я не можу судити про шкоду в межах Закарпатської області», – прокоментував заступник начальника екологічної інспекції Львівщини Микола Барабаш.

Тепер ці дві тисячі квіток шафрану посадять у ботанічному саду ЛНУ імені Івана Франка. Та приживуться лише 10-15% рослин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 13:06 :30