Новини » Львів 2 березня, 2013, 14:09
У Львові презентували «Щоденник. Re:Make»

Молодь зі всієї України продовжує втілювати в життя оригінальний літературно-мистецький проект «Щоденник», концепція якого полягає у колективному творенні художніх текстів з наперед визначеним форматом, дещо подібним до соціальної мережі, та з невідомою до кінця кількістю учасників і сюжетною лінією. У 2010 році студенти презентували першу збірку оповідань і ось вчора львівські читачі побачили другу збірку, таке собі продовження під назвою «Щоденник. Re:Make».

За словами автора ідеї такого молодіжного літературно-мистецького проекту Олександра Козинця, особливість двох проектів у тому, що це колективне написання есе незнайомих між собою молодих людей на три задані теми – про час, кохання і тіло. 

«Re: make щоденник» – це друга спроба концепції літературно-мистецького проекту «Щоденник», такий собі експеримент з інтуїтивного конструювання сюжетної лінії, який має кілька відмінностей від свого попередника.

По-перше, тепер він об’єднує креативну молодь з різних куточків України. «Якщо перший «Щоденник» зробили учасники з міста Києва, то «Re: make» – всеукраїнський проект і в ньому брали участь люди зі всієї України і сучасні письменники», – зазначив організатор.

По-друге, у «Щоденник. Re:Make» були свої власні експерти, які оцінювали пробні тексти учасників на будь-яку із цих трьох тем. Тоді як до участі в «Щоденнику» набирали письменників серед знайомих та друзів, і без жодного пробного тексту їх зараховували до проекту. По-третє, учасники другого видання були обмежені часом – 5-7 днів максимум. 

Але, як і в попередньому проекті, залишились три теми, на які могли писати молоді письменники: Кохання, Час і Тіло. Якщо учасник набирав прохідний бал, він визначався з конкретним розділом, в якому працюватиме. Тобто пробне есе могло бути про Тіло, а основний текст може бути про Кохання, наприклад. Порядок написання текстів учасники між собою не визначають, вони навіть не знайомі між собою, організатори визначають наступність учасників і передають ланцюжок текстів, зазначають організатори.

Для деяких учасників писати для «Щоденника» було важко, бо забагато обмежень: обсяг знаків, попередній текст учасника, строк написання короткий, а хтось навпаки – говорить, що чим більше обмежень, тим нестандартнішим, креативнішим текст можна створити.

До створення колективного «щоденника», у якому кожен учасник продовжував чужий текст, не знаючи його початку, долучились не тільки молоді письменники, а й знані сучасні митці слова. Усього у «Re: make» назбиралось аж 80 авторів.

Як розповів Олександр Козинець, «Щоденник. Re:Make» є більш зрілим і аудиторія його тепер ширша, це 14-35 років.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 17:04 :17