четвер, 21 лютого, 2013, 20:01 Політика
У Європарламенті підтримали візові спрощення з Україною

Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод схвалив сьогодні зміни до угоди між ЄС і Україною про спрощення оформлення віз, які мають на меті полегшити отримання віз до країн Євросоюзу для українських журналістів, представників громадянського суспільства і неурядових організацій і молоді.

Пропоновані зміни до угоди, яка вже чинна з 2008 року, мають спростити вимоги до документів, які підтверджують мету подорожі, для ширшого кола прохачів віз, а також скасовують плату за візи в деяких додаткових випадках. Іще одна з пропозицій – скасувати вимогу отримання віз для короткотермінового перебування для громадян України, які мають службові біометричні паспорти.

Зміни до угоди ще має затвердити весь Європарламент; на голосування з цього приводу очікують у березні чи квітні.

Верховна Рада України ще теж не ратифікувала цей документ, який Президент Віктор Янукович уже подав на розгляд парламенту; законопроект про ратифікацію зареєстрований там позавчора.

Зміни до угоди набудуть чинності першого дня другого місяця по тому, як остання зі сторін повідомить іншу про завершення процесу ратифікації, передає «Радіо Свобода».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:11 :33