вівторок, 19 лютого, 2013, 19:14 Спорт
Шпажисти київської ШВСМ – володарі командного Кубка Європи

Команда Школи вищої спортивної майстерності міста Києва виграла Кубок Європи з фехтування на шпагах серед чоловіків, розіграш якого відбувся вчора, 18 лютого, в німецькому Хайденхаймі. Володарями почесного трофею стали Анатолій Герей, Віталій Медведєв, Євген Макієнко та Євген Миргородський.

На протязі трьох днів, 15–17 лютого, у Німеччині проходив черговий етап Кубка світу сезону 2013 року з фехтування на шпагах серед чоловіків Heidenheimer Pokal-2013. Нагадаємо, переможцем особистого турніру став українець Богдан Нікішин з Дніпропетровська. У командних змаганнях збірна України посіла 6-е місце.

А вчора, 18 лютого, там же в Хайденхаймі був розіграний командний Кубок Європи. Відмінність цього змагання від Кубка світу полягає в тому, що в ньому беруть участь не національні збірні, а найсильніші клубні команди своїх країн. У цьому році за головний приз боротьбу вели 16 клубів із 14-ти країн Старого Світу. Двома командами були представлені Німеччина – чемпіон країни ФК «Оффенбах» і господар турніру СБ «Хайденхайм», а також Польща – чемпіон країни ККС (Краків) та минулорічний переможець Кубка Європи АЗС-АВФ (Краків).

На попередньому етапі 15 команд в п’яти групах (по три в кожній) вели боротьбу за вихід у плей-оф, куди путівки отримували переможці груп, а також дві найкращі команди з п’яти, які зайняли другі місця в групах. Крім того, на правах чинного переможця Кубка Європи, згідно з регламентом змагань, пряму путівку в плей-оф отримала польська команда AЗС-AВФ з Кракова.

Шпажистів київської ШВСМ жереб відправив у групу 2, де їхніми суперниками були білоруський СКА (Мінськ) і хорватська КАФК «Младость». Зустріч з балканцями виявилася для українців легкою прогулянкою, про що свідчить і остаточний рахунок – 45:19 на нашу користь. Виграли наші фехтувальники і у армійців столиці Білорусії, але перемога далася ціною максимальної напруги – 17:13. Дві перемоги гарантували киянам перше місце в групі і місце серед восьми учасників плей-оф.

І тут сталося найцікавіше. Коли закінчився попередній етап змагань і організатори склали сітку туру прямого вибування, виявилося, що в чвертьфіналі команда київської ШВСМ зустрічається з... мінським СКА. Білоруси завдяки впевненій перемозі над хорватами (45:25) виявилися найкращою командою серед тих, хто зайняв другі місця в групах.

Мінчани, природно, горіли бажанням взяти реванш. Але і у киян не було намірів достроково зачохлити свої шпаги, тому боротьба очікувалася неабияка. Однак, у підсумку українці не тільки знову перемогли, але й зробили це набагато впевненіше, ніж у групі. Якщо в першій очній зустрічі ми взяли верх над білорусами з перевагою в чотири уколу, то цього разу в цілих десять – 44:34.

Набагато складніше для квартету столичної ШВСМ склався півфінал з французькою командою «Родез» з Аверона. Доля зустрічі вирішувалась самим останнім уколом. На щастя, його завдав наш Віталій Медведєв – 45:44.

Не менш драматичним видався і фінал, в якому українці святкували перемогу над швейцарським ФКБ «Берн», перемігши з перевагою в три уколи – 30:27. Таким чином Кубок Європи найближчий рік буде зберігатися в столиці України.