понеділок, 18 лютого, 2013, 11:12 Політика
Уряд ухвалив свій план інтеграції з ЄС, опустивши деякі вимоги Брюсселя

Кабінет Міністрів оприлюднив свою версію «списку Фюле» – переліку індикаторів, відповідність яким має дозволити підписати угоду про асоціацію України з Євросоюзом. У план увійшли далеко не всі вимоги Брюсселя.

В уряді зазначають, що частина відсутніх критеріїв перебуває поза його компетенцією, а кілька рекомендацій, зокрема, про розробку Виборчого кодексу, зовсім не планується виконувати, оскільки Київ вважає їх неприйнятними.

Як пише «Коммерсант-Украина», у п’ятницю на офіційному сайті Кабміну був опублікований план першочергових заходів на 2013 рік щодо інтеграції України в ЄС.

Як зазначає видання, цей документ, прийнятий на засіданні уряду в середу, став відповіддю України на так званий «список Фюле» – 19 індикаторів готовності України до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Автором списку прийнято вважати комісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, а складений він на основі висновків ради глав МЗС країн-членів ЄС від 10 грудня минулого року.

У плані Кабміну на 2013 рік містяться 10 з 19 індикаторів Єврокомісії. Уряд декларує готовність виконати четвертий блок «списку Фюле» (консультації і співпрацю з Брюсселем і опозицією) і половину пунктів третього блоку, присвяченого реформам. Найбільшу увагу приділено реформі системи управління державними фінансами, розподілу міжнародної допомоги, підготовці економіки та бізнес-спільноти до можливого вступу в силу зони вільної торгівлі з ЄС.

Крім того, в Кабміні заявляють про намір продовжити в 2013 році реформу системи правосуддя, в тому числі ініціювати зміну Кримінального кодексу (КК), а також вживати заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією.

Однак, як зазначає видання, зусилля Києва у цих сферах можуть бути визнані недостатніми. Так, антикорупційна складова плану дій Кабміну обмежується одним пунктом – підтримкою законопроекту, який був внесений до Верховної Ради у січні, і який змінює ряд статей КК про покарання за хабарі. У рамках оновлення КК пропонується внести до нього точкові зміни, що стосуються удосконалення процедури конфіскації майна і боротьби з незаконним обігом зброї. Про комплексний перегляд кодексу або декриміналізацію ст. 364 і 365 КК, за якими звинувачуються лідери опозиції, у плані не згадується. Вимоги Брюсселя про необхідність удосконалення системи органів внутрішніх справ, конституційної реформи, розширення повноважень Рахункової палати, а також про дієві заходи щодо поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату зовсім не відображені в рішенні Кабміну.

Джерела видання підкреслюють, що це не означає відмову влади від проведення реформ, рекомендованих ЄС. «Кабмін може давати вказівки тільки виконавчій владі, при цьому (у «списку Фюле», – ред.) є завдання, які знаходяться поза компетенцією уряду. Наприклад, питаннями реформи основного закону займається Конституційна асамблея», – пояснив один зі співрозмовників видання.

Але якщо в питанні проведення реформ більшість пунктів «списку Фюле» визнаються Києвом, то щодо першого блоку, який стосується виборів, ситуація йде трохи гірше, пише видання. У Кабміні пообіцяли «розробити і виконати план заходів щодо вдосконалення законодавства з урахуванням висновків місії ОБСЄ», але, всупереч вимогам ЄС, відмовилися від згадок про Виборчий кодекс. Раніше глава МЗС Леонід Кожара заявляв, що не вважає за необхідне виконувати цю вимогу Єврокомісії. «ЄС часто не намагається врахувати нашу політичну традицію і законодавчу практику, наполягаючи на затвердження норм, які не властиві нашій країні», – доповнив його один зі співрозмовників видання.

Без уваги влади залишилися і пункти «списку Фюле» про необхідність забезпечити «чіткі правила для ЗМІ, спрямовані на збалансований доступ учасників виборів до медіа», і про необхідність «вжити заходів у справах Юлії Тимошенко, Юрія Луценка і Валерія Іващенка».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:11 :50