Новини » Регіони 18 лютого, 2013, 11:15
Дизайнер з Ужгорода шокувала світ зубастим взуттям

Мар’яна Фантич – художниця та дизайнерка із Ужгорода, нині мешкає в Лондоні. Торік вона разом із партнером Домініком Янгом «вибухнула» у світі модних речей своєю епатажною колекцією під назвою Apex Predator.

Митці з Fantich&Young визнали, що використали штучні пластикові протези китайського виробництва. Однак колекція все одно має досить страхітливий вигляд. Особливого «шарму» додають й золоті коронки у деяких експонатів. Про це повідомляє Varosh.com.ua.

Про цей витвір сучасного мистецтва написали практично всі найбільші видання Європи та Америки. Більше, як про чудасію. «Якби Сатана носив оксфордські туфлі, вони, скоріш за все, мали б саме такий вигляд...», – резюмує журнал The Independent.

Також художники з Лондона представили одяг Apex Predator Suit... з людського волосся. Виглядає, як справжнє. На додачу – декілька скляних очних протезів та кісточок замість ґудзиків.

Кажуть, що ідея такого взуття та одягу була викликана подіями фінансової кризи 2008 року, а саме – коментарями фахівців щодо еволюційної економіки, теорії, яка походить від відомих принципів Чарльза Дарвіна.

«Тепер у нас є нова шикарна ідея, – каже Домінік. – Ми почали заглиблюватися у найтемніші куточки нашої уяви. Це буде жіноче взуття, і навіть Хілларі Клінтон добре у ньому виглядатиме!»

7 лютого страхітливі витвори від Fantich & Young були представлені на грандіозному шоу авангардного мистецтва OUKAN у Берліні.

До речі, колись Мар’яна Фантич навчалася у Львівській академії мистецтв, а потім в університеті Міддлесекса (Англія). Ще студенткою стала моделлю для закарпатського скульптора Михайла Михайлюка. Нині можемо побачити її уособлення біля економічного факультету в Ужгороді – в бронзовій скульптурі, що прикрашає фонтан «Дівчина з голубом». Шкода лише, що птаха, який сидів на руці в дівчини, поцупили невідомі.

Ужгородська художниця Ната Попова каже, що хоче залучити Мар’яну Фантич до реалізації власного арт-проекту «Подорожі». Зокрема, для цього Тетяна Смріга має написати оповідання, Ната – зробити ілюстрації, а Мар’яна – пообіцяла зняти фільм, бо ця тема також їй дуже близька.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 09:50 :08