п'ятниця, 15 лютого, 2013, 12:05 Суспільство
За добу на Землю падає до 6 тонн метеоритів, – Любов Янків-Вітковська

Ще від вчора, а точніше ще від минулого року багато говориться про Астероїд, який наближається до Землі і підійде на найближчу відстань саме сьогодні – 15 лютого. NASA представив докладну схему проходження цього Астероїда біля Землі і весь час проводяться дослідження науковцями і не тільки з США, руху цього Астероїда. Ніякої загрози, що він впаде на Землю немає.

Про це в коментарі ІА ZIK повідомила кандидат фізико-математичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Любов Янків.

Однак часом Астероїд летить у супроводі різноманітного «космічного сміття», яке може потрапити в атмосферу Землі і навіть впасти на поверхню. Це залежить від розмірів.

Крім того, як відомо, за добу на Землю падає до 6 тонн метеоритів (Метеорити – тверде тіло небесного походження, що впало на Землю). Більшість з таких метеоритів важить лише декілька грамів. Але трапляються і такі, як той, що впав у Росії сьогодні зранку. Це був Болід (той же метеорит, що падає з Космосу, але яскравіший четвертої зоряної величини). Прикро, що постраждали від цього будівлі і люди. На жаль, це стихія. Такі явища поширені. Навіть нещодавно в Африці випав льодяний метеорит.

Метеорити – цікаве явище для науковців. Вони складаються в основному із металів. От саме ці метали, їх дослідження, дає нам розуміння про такі явища.

«Метеорне залізо» – цікавий об’єкт для досліджень науковців. Тепер російські колеги мають предмет для нових відкриттів.

Навколо Землі літає маса «космічного сміття» – залишки космічних апаратів, астероїдів тощо. Все це може також випадати в нашу атмосферу і пошкоджувати космічні станції, що зараз перебувають на орбіті.

Щодо метеоритів, які падали в Україні, їх за останні століття було більше 40, а залізних – 4. В Закарпатті у 1866 році впав легендарний метеорит Княгиня.

Що ж стосується Астероїда, який сьогодні вночі підійде на найближчу віддаль до нашої Землі, то ми можемо його спостерігати на нічному небі поблизу Полярної. Це добра можливість глянути на нічне небо, потім почитати про це. Варто заглянути на сайти, де описують різні явища, які відбуватимуться в 2013 році.

Залишається побажати всім безхмарного неба!

Довідка.

Метеорит (від грец. μετέωρος, «підвішений у повітрі») – тверде тіло небесного походження, що впало на поверхню Землі з космосу.

Найбільший зі знайдених метеоритів – Гоба, маса якого (за оцінками, оскільки метеорит ніколи не зважувався) сягала майже 90 тонн

Явище падіння тіла з космосу, називається метеором, якщо воно виглядає не яскравіше –4-ї зоряної величини, якщо тіло яскравіше або помітні його кутові розміри – болідом. Космічне тіло до падіння називається метеорним тілом і класифікується за астрономічними ознаками, наприклад, це може бути комета або астероїд. Аналогічні падінню метеорита явища на інших планетах і небесних тілах звичайно називаються просто зіткненнями між небесними тілами.

Основними компонентами метеоритної речовини є залізо-магнезіальні силікати й нікелисте залізо. Розповсюджені мінерали, що входять у силікати метеоритної речовини, – це олівіни (Fe, Mg)2SiO4 і піроксени (Fe, Mg)SiO3 Вони присутні в силікатах або у вигляді дрібних кристалів або скла, або як суміш із різними пропорціями.

На території України зареєстровано за останні століття падіння 43 метеоритів, з них чотири – залізні.

Ось найвідоміші з них:

  • Метеорит «Жигайлівка» – перший метеорит, знайдений на території України (упав 12 жовтня 1787 р. в Харківській губернії біля слободи Жигайлівка, тепер Тростянецького району Сумської області).
  • Метеорит «Княгиня» – упав на Закарпатті 9 червня 1866 р. Було зібрано до тисячі його масивних уламків. Найбільша частина – вагою 286 кг – нині є експонатом Віденського музею природничої історії.
  • Метеорит Мигії – упав поблизу села Мигія Єлизаветградського повіту Херсонської губернії влітку 1889 року. Один з перших метеоритів, в якому виявлено хлорит, а також органічну речовину (сполучення вуглецю з воднем і киснем).
  • Найбільшим метеоритом в Україні й у всій Європі вважають Іллінецький, який упав 400 млн років тому.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 22:53 :12