live
Новини » Регіони

Депутати закликають внести Почаївську лавру до списку ЮНЕСКО

Сьогодні, 15 лютого, на сесії Тернопільської міської ради депутати прийняли звернення до керівництва держави та голів парламентських фракцій стосовно захисту Почаївської Лаври.

Відповідний документ опублікований на сайті міськради, – повідомив власкор IA ZIK.

«Ми, депутати Тернопільської міської ради, стурбовані ситуацією, яка складається довкола питання майбутнього Свято-Успенської Почаївської лаври у зв’язку з реєстрацією групою народних депутатів України законопроекту №1161 від 25.12.2012 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо повернення культових споруд релігійним громадам)». Вважаємо цей проект закону черговим наступом на українську святиню. Реалізація його положень може призвести до приватизації духовної пам’ятки однією з релігійних конфесій та обмеження відкритості святині для всіх громадян України», – йдеться у зверненні.

З огляду на це, депутати закликають керівництво держави у терміновому порядку вишукати можливість для фінансування виготовлення номінаційного досьє та офіційно звернутися до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з поданням про внесення Почаївської лаври до списку пам’яток всесвітньої спадщини.

Це захистить унікальну християнську святиню, яка водночас включає у себе безцінну архітектурну і мистецьку спадщину, від руйнування і залишить її відкритою для світу та забезпечить охорону», – наголосили депутати.

 

Loading...