Новини » Суспільство 12 лютого, 2013, 13:03
Кардинал Гузар не братиме участі у виборах нового Папи Римського

Колишній голова Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар не братиме участі у виборах Папи Римського.

 

Папа Римський зрікся престолу. Вперше за майже 600 років.

У 2005 році Бенедикта XVI обирали два кардинали українського походження – Любомир Гузар та Мар’ян Яворський. Однак тепер, через поважний вік, до Ватикану вони не поїдуть, тож жодного представника від України на конклаві, який обиратиме наступного Папу, не буде.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

У травні минулого року Бенедикта XVI чекали у Львові. Понтифік мав приїхати на святкування 600-ліття перенесення столиці латинської архидієцезії з Галича до Львова.

«Папа з великою радістю прийняв це запрошення. Але потім інші справи так склалися, що Папа не приїхав. Папа мусів вибирати між Ліваном і Україною, потім він міг приїхати у червні, але було «Євро-2012», тому це стало неможливим», – розповів Глава Римо-католицької церкви в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький.

Мечислав Мокшицький був другим секретарем Івана Павла ІІ і Бенедикта XVI. Протягом двох місяців допомагав Папі з листуванням.

«Новина про зречення для мене стала великим здивуванням, тому що Святий Отець ніколи не говорив про стан свого здоров’я. Нещодавно, шостого січня, я мав нагоду бути зі Святим Отцем на літургії. Тоді нічого не свідчило про те, що стан його здоров’я вплине на прийняття такого рішення», – зазначив архієпископ Мечислав Мокшицький.

«На тлі Івана Павла ІІ, який продемонстрував іншу альтернативу, який, попри хворобу, ніс цей хрест, цей тягар, папа Бенедикт XVI продемонстрував раціональніший склад мислення, він вирішив подати інший приклад», – зазначив історик Олег Турій.

«Ця схема: ставлення апостольської столиці, Ватиканських установ до проблем, які мали стосунок до церкви, становлення Римо-католицької церкви, статус УГКЦ, беатифікація нових святих, вона на даному етапі зупиняється – до обрання нового Папи», – пояснив ситуацію релігієзнавець Андрій Юраш.

Уже 24 березня у Ватикані відбудеться конклав – з’їзд усіх кардиналів, а це найвищі посадові особи, які мають право обирати Папу Римського.

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 12:14 :12