Новини » Регіони 28 січня, 2013, 16:31
Директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» спростовує інформацію про банкрутство

У засобах масової інформації з’явилась інформація про судові справи, які порушені проти декількох українських облгазів. Зокрема, йшлося про банкрутство шести підприємств.

Серед них згадувалося  і ПАТ «Івано-Франківськгаз». Але, за словами керівництва, ця інформація не відповідає дійсності. Про це сьогодні, 28 січня, повідомив власкор IA ZIK.

Голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Прокопів так коментує ситуацію:

«У 2011 році ми повністю завершили процедуру реструктуризації старих боргів товариства. Частину їх держава нам списала. Ті боргові зобов’язання, які залишилися, погашаємо в повному обсязі, згідно з графіками, затвердженими планом реструктуризації. Тобто, тут проблем у нас нема. Висловлюючись мовою фінансистів, компанія почищена і є прибутковою.

Залишися тільки окремі, так би мовити, «хвости». Йдеться про задавнені борги, вимоги повернути які, на наше переконання, є не зовсім логічними».

Що стосується, власне, боргів підприємства, то Ігор Прокопів назвав чотири мільйони гривень перед компанією «Укртрансгаз», які не врегульовані договором реструктуризації. Ще сім мільйонів гривень ПАТ «Івано-Франківськгаз» винен Долинському газопереробному заводу.

«Але це, власне, не борг, а сума, яка свого часу виникла внаслідок курсової різниці на момент погашення боргу. Зазначу також, що всі без винятку справи, пов’язані зі спірними борговими зобов’язаннями товариства, вже пройшли через суди», – пояснює голова правління.

За його словами, 2005 року Верховна Рада України ухвалила базовий Закон «Про заходи, спрямовані на забезпечення стабільного функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»,  яким ввела тимчасовий мораторій на порушення справ про банкрутство підприємств ПЕК.

Водночас діяла постанова Кабінету Міністрів № 2711, яка детально врегульовувала ці питання. А надалі, аж до 2012 року включно, парламентарі щорічно продовжували термін дії цієї заборони. Він закінчився наприкінці грудня, а Верховна Рада нового скликання поки що це питання не розглядала.

Тому «Укртрансгаз», аби стягнути свої кошти, скористався тимчасовою відсутністю заборони на порушення справ про банкрутство стратегічних для держави підприємств паливно-енергетичного комплексу, до яких належить і ПАТ «Івано-Франківськгаз», й ініціював судові позови до ряду облгазів.

«Насправді ситуація проста: справа – в суді. Загальна сума спірних боргів, які не сплачені – в межах 12 млн. Якщо не буде прийнято рішення про прийняття постанови № 2711, чи суд задовольнить позов позивача – ми сплатимо з прибутку з поточної діяльності. В будь-якому випадку, фінансовий крах ПАТ «Івано-Франківськгаз» не загрожує, бо суми задавнених і спірних боргових зобов’язань невеликі. Але й віддавати свої гроші, образно кажучи, просто так, колектив підприємства не може. Хоча б тому, що у ПАТ «Івано-Франківськгаз» одні з найстаріших в Україні газорозподільні мережі і є що ремонтувати, а також і розвивати», – резюмував Ігор Прокопів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:07 :50