Новини » Львів 25 січня, 2013, 13:14
За 6 років Програмою енергозбереження скористалося 10,5 тис. родин Львівщини

За шість років дії Програми енергозбереження для населення Львівщини нею скористалося 10605 родин, які отримали кредити на загальну суму понад 86,3 млн грн, а сума відшкодування з обласного бюджету за цей період становила 9,6 млн грн.

Про це повідомив заступник голови ЛОР Валерій П’ятак під час наради з питань реалізації Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010–2015 роки та Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2013–2016 роки, інформує прес-служба ЛОР.

«Ці цифри є свідченням ефективності програми і підтверджують, що громада Львівщини потребує її. Сьогодні обласна рада ставить перед собою завдання зробити її доступнішою», – зазначив П’ятак.

Заступник голови обласної ради дав доручення підготувати нараду за участю представників банків та кредитних спілок, які є операторами Програми енергозбереження для населення Львівщини. Метою цієї наради буде знайти механізми зменшення відсоткових ставок банків і кредитних спілок на кредити за цією програмою.

Крім того, Валерій П’ятак запропонував, щоб до Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини у 2013 році, окрім галузі освіти, залучити і по одному об’єкту з галузей охорони здоров’я, культури та соціальної сфери.

З метою забезпечення конкурентності кожна з галузей має запропонувати три об’єкти, серед яких експерти оберуть по одному найкращому.

Нагадаємо, програма енергозбереження для населення діє з 2006 року. Її суть полягає у відшкодуванні населенню з обласного бюджету 15 відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на такі заходи з енергозбереження: утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів; встановлення рекуператорів тепла; встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій; встановлення та реконструкцію електроопалення за енергозберігаючими технологіями. 20 відсотків відшкодовують за кредитами, отриманими на заходи, орієнтовані на використання альтернативних джерел енергії.

Операторами Програми на сьогодні є шість банків та 10 кредитних спілок. Банки: ВАТ АКБ «Львів», ВАТ «Ощадбанк», ПАБ «УКРІНБАНК», ПАТ «ОКСІ БАНК», ПАТ «Брокбізнесбанк», ПАТ «ПриватБанк». Кредитні спілки: «Анісія», «Вигода», «Самопоміч», «Довіра», «Єднання», «Бойківщина», «Шанс», «Гільдія вуглекопів», «Львівська», «Фінансова гільдія».

За Програмою енергозбереження для населення Львівщини у 2012 році (станом на 30 грудня 2012 року) видано 1301 кредит на суму понад 13,3 млн грн. Сума відшкодування з обласного бюджету у 2012 році становила 1799991 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 07:32 :09