Новини » Суспільство 6 січня, 2013, 18:00
Глави церков вітають українців з Різдвом Христовим

Глави церков привітали українців з Різдвом Христовим. «Нехай неземна ніжність самого Бога зворушить та зігріє серце усіх нас: тих, хто вдома, і тих, хто в дорозі, тих, хто далеко від рідної землі, і тих, хто шукає саме в ній достатку, миру і злагоди для своєї родини», – наголошує Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук). А Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко) додає: «Різдво Христове закликає нас творити діла милосердя і любові. Нам треба поспішати до хворих, самотніх, до всіх, хто потребує нашої допомоги».

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) у своєму різдвяному посланні зазначає: «Різдво – це день, коли вічний і невидимий Бог зволив увійти в людське життя як новонароджене Дитя. Різдво – це час, коли могутній та незбагненний Уседержитель, котрий тримає у своїх руках життя і долю всього, що існує, Сам зволив віддати себе людині, покластися в обійми своєї дівственної Матері та шукати захисту в Її обручника Йосифа. Різдво – це святкова хвилина, коли самотня сучасна людина відчуває трепет невимовної Божої близькості та уваги до себе, коли небо і земля, ангели й люди, небесні світила та земні звірята збираються в єдину родину довкола вифлеємських ясел, в яких сьогодні спочиває новонароджений Цар віків, та радісно співають: «Славімо Його!»

Це Різдво ми святкуємо в році, який Христова Церква проголосила Роком віри, який збігається із ювілеєм 1025-ліття Хрещення Русі-України, що його ми разом відзначатимемо всецерковною прощею на березі древнього Дніпра при Патріаршому соборі в Києві 18 серпня 2013 року. Метою цієї нашої спільної подорожі є відновити в українському народі дар Христової віри, яка була впродовж століть для нас силою і мудрістю.

Різдво – це особливе родинне свято. Наш Бог і Спаситель забажав покласти себе, як мале Дитя, в руки сім’ї: чоловіка і жінки, Йосифа та Пречистої Діви Марії.

Нехай у своєму Різдві новонароджений Спаситель наблизиться до кожного із вас та завітає із своїм небесним світлом до кожної оселі, де чекають на Нього!

Нехай неземна ніжність самого Бога зворушить та зігріє серце усіх нас: тих, хто вдома, і тих, хто в дорозі, тих, хто далеко від рідної землі, і тих, хто шукає саме в ній достатку, миру і злагоди для своєї родини. Нехай небесна радість від того, що Господь об’являється там, де людська влада й сила є безсилими, подарує нам віру й надію на кращу долю нашої України.

Нехай різдвяна коляда стане для нас сьогодні, як і колись, могутньою силою,через яку ми будемо ділитися своєю вірою, обновляти наше суспільство та єднатися із всім Усесвітом, що прославляє сьогодні свого Творця і Господа».

«Цього святкового дня сердечно вітаю вас, дорогі браття і сестри, і всіх християн України з Різдвом Христовим і Новим роком!

Різдво Христове закликає нас творити діла милосердя і любові. Нам треба поспішати до хворих, самотніх, до всіх, хто потребує нашої допомоги.

Підносячи подяку Богові за всі Його благодіяння і милості в минулому році, будемо старанно просити, щоб Він зберіг нас в єдності і однодумності, дарував нашій Українській державі силу і мудрість подолати всі труднощі, зберегти нас у братолюбстві, щоб послав удосталь плодів земних і подав Україні Своє небесне благословення.

Нехай Бог миру і любові буде з усіма нами!», – наголосив у своєму різдвяному посланні Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко).

«Споглядаючи на народжене у яслах Богонемовля ми, християни – українці, повинні дати відсіч страшному сьогоденству – невпевненості, зрадливості, роз’єднанню, ворожнечі, слабодухості, ненависництву, підозрі, самознищенню. Ми мусимо плекати у серці мир Народженого Богонемовляти.

Ділюсь радістю Різдва Христового з усіма знедоленими, хворими та поневоленими.

Вітаю з Різдвом Христовим українську діаспору по всіх усюдах Земної Кулі, а особливо молитвеників за Українську Автокефальну Православну Церкву на Чукотці, Камчатці, в Бурятії, Карелії, Кавказі, Сибіру. Вітаю з Різдвом Христовим усіх християн», – йдеться у посланні Керуючого Київською єпархією УАПЦ Єпископа Вишгородського і Подільського Володимира.

Митрополит Львівський РКЦ в Україні Архиєпископ Мечислав Мокшицький у своєму вітанні теж згадав про Рік віри: «У Році Віри і останніх митях Ювілейного Року 600-ліття перенесення столиці нашої Митрополії з Галича до Львова, бажаю Вам бути знаряддям Божого миру, яким Всевишній обдарував людство, народжуючись у Вифлеємі. Тримаючи в руках облаток, символ невинності, чистоти і єдності, розбудімо в собі прагнення нести любов туди, де панує ненависть; надію, туди де панує розпач; світло, туди де панує морок; радість, туди де панує смуток. Хай свідомість об’явленої нам в Вифлеємі правди творить з нас, а також завдяки нам у цілому світі народ, який разом із Ангелами співатиме: «Слава в вишніх Богу, а на землі мир людям доброї волі» (пор. Лк 2, 14). Нехай Боже Дитя має в нас уподобання і обдарує своїм миром».

«Сердечно вітаю вас із Різдвом Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Для віруючого серця нинішня різдвяна ніч така сама незабутня й урочиста, як і дві тисячі років тому.

Минулий рік благості Божої ознаменувався тим, що українську землю відвідали великі православні святині. Єпархії нашої Церкви благоговійно зустрічали Плащаницю Пресвятої Богородиці зі святого Града Єрусалима, а також чесну главу великомученика і цілителя Пантелеймона, прибуття якої було приурочене до відкриття у Києві Свято-Пантелеймонівського монастиря, що на Святій Горі Афон.

У новому, 2013 році, ми святкуватимемо 1025-ліття Хрещення Русі, яке відкрило нову еру в історії нашого народу. Води Дніпрові стали нашою хрестильною купіллю, запорукою спасіння у Христі Ісусі. Прийняття християнства сприяло духовному й культурному розвитку українського народу, становленню його самосвідомості. Тому не тільки Свята Церква, але й уся Україна відзначає День Хрещення Русі як своє національне свято.

Тож давайте в ці світлі, різдвяні дні разом із смиренними серцем пастухами та мудрими волхвами поклонімося Народженому Богонемовляті Христу. Світло Вифлеємської зірки й благовоління Боже до людей нехай буде дороговказом для нас на всіх дорогах нашого земного життя й на шляху до обителей Небесної Слави. Ангельська пісня: «Слава у вишніх Богові і на землі мир, у людях благовоління» (Лк. 2: 14), – нехай завжди лунає у наших серцях», – йдеться у різдвяному вітанні Митрополита УПЦ (МП) Володимира (Сабодана).

Керівництво ВСЦ євангельських християн-баптистів подякувало усім, хто «у минулому році брав участь у духовній співпраці пожертвами, власними силами та молитовною підтримкою».

«Нехай Новий 2013 рік, оголошений роком місії, стане благословенним часом для ваших духовних досягнень в Ім’я Того, Хто вірою оселився у наших убогих серцях!», – побажали вони вірянам у своєму привітанні.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 00:59 :28