Новини » Львів 28 грудня, 2012, 9:56
Відомий педагог Євгенія Кучеренко святкує свій 90-річний ювілей

Сьогодні, 27 грудня, святкує свій 90-річний ювілей відомий в Україні педагог, неординарна особистість Євгенія Маркіянівна Кучеренко.

Про це повідомили у Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці.

У 1946 році, після закінчення Вінницького педінституту, Є. Кучеренко розпочала свою трудову діяльність учителем української мови і літератури у школі с. Рудно Львівської області, в якій працювала 49 років.

У складних умовах повоєнного часу і в наступні роки вона, освічена й енергійна, перетворювала уроки української мови і літератури в цікаві та пізнавальні. Одна з перших в області почала використовувати технічні засоби навчання – магнітофон, грамзаписи, діафільми, кадри з кінофільмів. Такі уроки допомагали учням ввійти у світ літератури та справляли незабутнє враження.

Пошуки, роздуми, педагогічну практику Є. Кучеренко узагальнила й опублікувала в понад 70 статтях в освітянській пресі. Її обрали науковим кореспондентом НДІ педагогіки. У співавторстві з науковим працівником НДІ педагогіки О. М. Бандуркою 1970 року написала підручник з української літератури для 6 класу, який був відзначений Державною премією в галузі науки і техніки. В Україні вийшло його 25 видань. Також Є. М. Кучеренко – автор підручника з української літератури для шкіл з українською та польською мовами навчання в незалежній Україні.

У 1968 році Є. М. Кучеренко було присвоєно звання Героя соціалістичної праці. Її шанують учителі та громадськість, їй присвячують вірші.

Життя і діяльність Євгенії Маркіянівни Кучеренко – живий заклик до вчителів невтомно працювати, пристрасно любити дітей, свою професію, щоб робота стала натхненною творчістю. А найкращою відплатою за її нелегку працю є слова однієї учениці, які вона сказала на випускному вечорі: «Хочу бути вчителькою, такою, як наша Євгенія Маркіянівна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:59 :04