Новини » Регіони 24 грудня, 2012, 11:26
У Тернополі пройде світовий форум українських молодіжних організацій діаспори

На літо 2013 року заплановано провести світовий форум українських молодіжних організацій діаспори «Тернопіль 2013».

Про це IA ZIK повідомив під час перебування в Тернополі голова Світового конгресу українських молодіжних організацій (член ради директорів Світового конгресу українців) Мирослав Гочак.

«Ми мали зустрічі з керівництвом Тернопільської обласної ради, обласної державної адміністрації, мерії Тернополя. Вони всі висловили підтримку нашому заходу і пообіцяли долучитися до його проведення. Попередньо ми плануємо провести форум у серпні наступного року. Зараз утворюємо організаційний комітет, який має узгодити і напрацювати програму», – розповів Мирослав Гочак.

За його словами, форум проходитиме у три етапи.

«Одним з етапів форуму буде проведення молодіжного табору. Це триватиме десь тиждень. Очікуємо 200-300 учасників. Другий етап – безпосередньо сам форум. Очікуємо близько 100 делегатів більш, ніж з 40 країн. Його учасники матимуть зустрічі з письменниками, політиками, експертами. Також вони матимуть тренінги з лідерства, PR тощо. Цю частину форуму плануємо провести безпосередньо в Тернополі – очікуємо близько сотні делегатів, не тільки представників молодіжних організацій, але й лідерів із тих країн де молодіжні організації тільки створюються. Закінчимо форум «діаспора-фестом». Плануємо привести 5-6 гуртів з Канади, США, Великобританії, Польщі, Єстонії. Хочемо показати що в діаспорі є гурти, які виконують сучасну музику, а не тільки традиційні твори», – додав Мирослав Гочак.

Участь у форумі молодіжних організацій візьмуть представники Світового конгресу українців, які проводитимуть свій 10-й форум у Львові.

На думку Мирослава Гочака, теперішня влада України мало уваги приділяє взаєминам з представниками діаспори.

«За кордонами України проживає 20 мільйонів українців. Це досить багато. Але в Україні немає конкретного органу,  який би співпрацював з діаспорою. Скажімо, у  Вірменії чи Ізраїлі є спеціальні міністерства.  Думаю, цю ситуацію потрібно виправляти, оскільки саме представники діаспори є найбільшими лобістами України в інших державах та міжнародних організаціях», – вважає голова Світового конгресу українських молодіжних організацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 10:32 :14