Новини » Львів 19 грудня, 2012, 12:25
У Львові руйнується квартира-музей Фаїни Петрякової, бо над нею будують мансарду

У Львові руйнується квартира-музей Фаїни Петрякової, що на вул. Д. Менделєєва, 14.

Про це повідомляється на сайті Наукового центру юдаїки та єврейського мистецтва ім. Ф.С.Петрякової.

«У цьому музеї падають люстри. Не від землетрусу чи від екстремальних танців, а внаслідок… Правильно – будівництва. Над музеєм будують мансарду. Все дуже просто – було горище, стане мансардна квартира з надбудовою. У людей є гроші, і це добре. Можна навіть замовити проект та отримати ліцензію на таке будівництво», – йдеться у статті «Як зруйнувати музей (посібник)».

Крім того, як зазначає автор Андрій Черкашин, зверху падають різні неприємні дрібнички, як то клапті штукатурки, фрагменти побілки, бруд і порох тощо. І все це валиться на унікальну колекцію художнього скла і порцеляни, на старовинні меблі, раритетний кабінетний рояль ХІХ століття і просто на голови співробітників, які через таку несподівану загрозу власному здоров’ю змушені були терміново втікати з приміщення музею.

«Музею, який відвідали дуже багато львів’ян та гостей міста; музею, де постійно проводилися наукові зустрічі та конференції, де в одній з останніх весняних зустрічей взяли участь понад тридцять представників музеїв зі всієї України. Саме зараз в Австрії видали книжку, яка розповідає про програму «Кетер», до роботи в якій, поряд із центральними музеями Львова та України, запросили і музей Фаїни Петрякової. А зараз музей не працює...

Були спроби якось змінити ситуацію. Були листи до державних установ та закладів, що опікуються дотриманням будівельних норм, збереженням культурної та історичної спадщини України. Був поданий позов до суду, була проведена кваліфікована технічна експертиза, яка показала порушення в проведенні будівельних робіт. Цю експертизу суд не прийняв до уваги, акцентуючи свою увагу на перевірці, проведеній… представниками ЖЕКу, які сказали «Все добре». І були інспектори від міської адміністрації, які також сказали «Все добре», а люстри падають тому, що будинок старий. Правильно – старий, XIX століття. І на його зношених дерев’яних перекриттях тепер лежить залізобетонна стяжка. А на ній бетоноване страховисько», – йдеться у статті.

«Є пропозиція. Якщо, з одного боку, Львову байдуже, як він виглядає, і що в ньому є, а з іншого боку, місто так потребує грошей (а гроші в людей є), почати продавати під забудову горища та приміщення над рештою працюючих львівських квартир чи то будинків-музеїв. А їх у нас багато – С.Крушельницької, О.Новаківського, І.Франка та ін., – з іронією зазначає автор. – Над тими, що працюють. А квартира-музей Фаїни Петрякової поки що не працює».

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:16 :14