Новини » Львів 17 грудня, 2012, 9:28
В Яворові відкрили пам’ятник блаженному Йоану Павлу ІІ

У суботу, 15 грудня,у місті Яворові Львівської області відбулися поважні урочистості з нагоди відкриття та освячення пам’ятника блаженному Йоану Павлу ІІ.

Також митрополит Львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький та ксьондз Марек Недзєльський очолили Святу Месу, присвячу викладенню в яворівському костелі св. ап. Петра і Павла мощів блаженного Йоана Павла ІІ, Папи Римського.  Про це повідомив власкор IA ZIK.

В урочистостях взяли участь Генеральний консул Республіки Польщі у Львові Ярослав Дрозд, делегація з РП, очолювана бургомістром Любачева Марією Магонь, римо-католицькі та греко-католицькі священики, голови Яворівських РДА та районної ради – відповідно Микола Романюк, Іван Карпа, перший заступник голови РДА Роман Кураш, міський голова Яворова Степан Венгерак, голова Яворівської РО Товариства польської культури в Україні Софія Міхнєвич, віруючі різних конфесій.

У коментарі власкорові IA ZIK голова Яворівської РО Товариства польської культури в Україні Софія Міхнєвич пояснила, що яворівська римо-католицька громада ревно оберігає традиції своїх предків, які вперше розпочали богослужіння ще в 1639 році, в костьолі св. ап. Петра і Павла, зведеного коштом Пилипа Риковського.

«Серце заходилося від болю, коли згадуємо, як костел в Яворові радянська влада перетворила на руїну, влаштувавши у святині склад. Богу дякувати, минулося. На зорі незалежності України богослужіння відновилися. Однак ще довго місцева влада (до свого сорому) не віддавала костел законним господарям, а тримала цю історичну будівлю на балансі міськради. Нарешті день 18 березня 2011 року вписано золотими літерами на скрижалях історії древнього  міста Яворова: мер Степан Венгерак вручив настоятелю костелу Святих Апостолів Петра й Павла, ксьондзові Марекові Нєдзєльському, в присутності римо-католицької релігійної громади документ про повернення цього храму законному власникові», – наголосила Софія Міхнєвич.

За її словами, римо-католицька громада не лише від реставрувала костел в Яворові, а й облагородила, за європейським взірцем  подвір’я, де зараз постав пам’ятник блаженному Йоану Павлу ІІ, Папі Римському.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:13 :19